18,762
19,811

Amazon da Satış Yapmak için Gerekenler


Amazon
 Marketplace, en popüler çevrimiçi marketler arasındadır. Ziyaretçiler arasında alışveriş yapanlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Üçüncü parti satıcılar da ürünlerini burada listeleyebilirler. Bu ürünler daha sonra arama sonuçları arasında gösterilir. Şirketin kendi ürünlerinin ve diğer satıcıların ürünlerinin hemen yanında görüntülenirler.
Çevrimiçi ürün satan küçük işletmeler için güzel bir seçenek. Amazon'un, ürünlerinizi, işletmenizle asla etkileşime girmeyecek milyonlarca potansiyel alıcı önünde bulması için benzersiz bir fırsat sunması anlamına gelir. EBay veya Etsy'ninkine benzer bir kavramdır. Ancak Amazon’un müşteri tabanı oldukça büyük. Amazon'u ana satış platformu olarak veya sadece mevcut çevrimiçi veya fiziksel mağazanızın bir tamamlayıcısı olarak kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlar için Amazon'da nasıl satış yapılacağına dair bir öneri listesi hazırladık.

Amazon'da Satış Yapma Tavsiyeleri 

En Rekabetçi Fiyatınızı Ekleyin

Amazon alıcıları fiyat konusunda oldukça titizlerdir. Ek olarak, düşük fiyatlar, ürünlerinizin arama sonuçlarında veya hatta çoğu satışın gerçekleştiği en iyi sonuç olan zorlu “satın alma kutusu” nda daha fazla yer almanıza yardımcı olabilir. Lawson ayrıca, satıcıların Amazon'daki düşük fiyatlara dikkat etmekten endişe etmemelerinin, kendi çevrimiçi veya şahsen satış mağazalarına karşı rekabet etmekten korkmalarının önemli olduğunu da belirtti. Bu yüzden fiyat yazarken çok dikkatli hesap yapın. Eksik hesaplama size zarar getirir. Fazla hesaplamada satışlarınızı düşürür yada bitirir.

Ürünleri listelemeye başlarken dikkat

Ürün isimleri, ölçüleri, fiyatlandırma ve ürünlerinizin öne çıkmalarını içeren ürünlerinizle ilgili eklemek istediğiniz ayrıntıları öğrendikten sonra, listeye başlayabilirsiniz. Amazon ayrıca, işleri sorunsuz hale getirmek için bu işlem boyunca size yol gösterir. Diğer satıcıların Amazon'da listelediği markalı ürünler için gerçekte yeni bir liste oluşturmanız gerekmez. Ürününüzü, Amazon'un aslında tercih ettiği şey olan mevcut listeye ekleyebilirsiniz. Amazon Seller uygulamasında, aslında sadece UPC kodunu tarayabilir ve ürünü otomatik olarak mağazanıza ekler. Siz sadece bir fiyat belirlersiniz ve ardından müşteriler ürününüzü veya diğer satıcılardan olanları seçebilir.

Ürün Fotoğrafları Çek

İnsanlar birşeyi satın almadan önce görsel olarak inceler ve daha sonra detaylara bakarlar. Fotoğraflar her e-ticaret platformu için de önemlidir. Amazon, ürün fotoğraflarını beyaz bir arka plan ile nispeten basit tutmanızı önerir. Lawson ayrıca Amazon’un talimatlarını izlemenizi önerir. Sürecin bu bölümünü dış kaynaklardan temin edebilir veya YouTube'da bazı hızlı eğitimlere bakabilirsiniz.

Diğer Satıcıları Araştırma

Nerede ürün satıyor olursanız olun, manzaranın neye benzediği hakkında bir fikriniz olması gerekir. Amazon’un Marketplace’inde seri üretilen ürünlerden bir tür el yapımı ürüne kadar her şey bulunuyor. Diğer satıcılardan kolayca temin edilebilen ürünler satıyorsanız, fiyatlandırma ve nakliye süreleri gibi şeylerle daha rekabetçi olmanız gerekebilir. El yapımı veya benzersiz ürünler için, muhtemelen mevcut diğer ürünlerden ayrı durmaya daha fazla önem vermeniz gerekir. En dikkatli olacağınız yer Diğer satıcıları izlemek ve taktikleri kapmak. Diğer yandan kendi marketinize de müşteri gibi girip kendinizin ikna olduğunu düşünmeniz gerekmektedir.

Amazon’un Talimatlarını Okuyun

Amazon Pazarı'nın tam olarak nasıl çalıştığını merak edenler için, site sizi adım adım kurulum sürecinde yürüterek satıcıları çok kolaylaştırıyor. Platformun Başlarken sayfasını ziyaret ederek başlayın ve önünüzde belirtilen talimatları izleyin. ColderICE Media'nın yazarı, iş uzmanı ve CEO'su John Lawson, Small Business Trends ile yaptığı bir telefon görüşmesinde, Amazon'da listeleme için gizli sosu bildiğini iddia eden binlerce insan olduğunu söyledi. Ancak gizli sos yok sadece özentili davranmak ve gerçekci olmak işin sırrı. Dükkanınızı hazırlarken ve sona ulaşırken Amazon'un söylediklerini yapın.


01.09.2022

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.