32,144
34,913

Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Marka

İşlemci Soket Markası

İşlemci Soket Tipi

Chipset

Ram Slot Sayısı

Max Ram Desteği (GB)

Ram Tipi

Max Ram Frekans Hızı (Mhz)

Anakart Boyut

USB 3.2

USB 3.1

USB 3.0

USB 2.0

PS/2

ESATA

Com Port

Bluetooth

D-SUB

DVI

HDMI

DISPLAYPORT

Mini Displayport

LAN HIZI

LAN ÇIKIŞ SAYISI

WIRELESS LAN

SES KANAL

M.2

PCI-E 4.0

PCI-E 3.0

PCI-E 2.0

PCI-E

PCI-E X1

PCI-E 5.0

aynigun_ucretsiz_kargo
Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
Asus PRIME A520M-R Anakart
2.899,00 TL
ASUS PRIME B550M-K Anakart
4.399,00 TL
ASUS PRIME H610M-K Anakart
3.299,00 TL
ASUS PRIME B650M-R Anakart
6.399,00 TL
ASUS PRIME B760M-R D4 Anakart
5.299,00 TL
4.599,00 TL
6.799,00 TL
3.399,00 TL
5.449,00 TL
27.719,00 TL
20.039,00 TL
14.539,00 TL
17.269,00 TL
16.359,00 TL
5.809,00 TL
8.409,00 TL
24.009,00 TL
16.499,00 TL
3.599,00 TL
10.529,00 TL
15.799,00 TL
4.009,00 TL
6.799,00 TL
9.679,00 TL
12.499,00 TL
10.449,00 TL
9.769,00 TL
4.089,00 TL
3.899,00 TL
6.029,00 TL
6.989,00 TL
3.899,00 TL
6.399,00 TL
3.219,00 TL
4.109,00 TL
5.899,00 TL
3.889,00 TL
4.559,00 TL
6.179,00 TL
2.899,00 TL
5.999,00 TL
4.399,00 TL
Asus PROART B760-CREATOR Anakart
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Asus TUF GAMING A620-PRO WIFI Anakart
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Asus TUF GAMING B650M-E WIFI Anakart
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
ASUS PRO WS WRX80E-SAGE SE WIFI Anakart
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Fiyat Sorunuz
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Fiyat Sorunuz
Bu kategoride toplam 320 ürün listeleniyor.
Anakart Fiyatları
Anakart fiyatları söz konusu olduğu zaman gayet doğal olarak karşımıza birden fazla seçenek çıkar. Özellikle anakart modeli öğrenme konusunda detaylı bir araştırma yaptığınız zaman farklı fiyat seçeneklerini de görürsünüz. Bu noktada Asus anakart gibi yeni nesil çözümler sunan kartlar karşınıza çıkacaktır. Ayrıca B450 anakart tasarımları da farklı fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıkmaktadır. Yine MSI anakart modellerinin de uygun bütçe noktasında alternatif fırsatlara sahip olduğunu ifade edebiliriz.
Ana kart olarak da bilinen bilgisayar anakartı, birçok modern bilgisayardaki merkezi baskılı devre kartıdır. Genellikle, onu bir bilgisayar sisteminin geri kalanına bağlamak için elektrik bağlantılarına sahip bir rafa monte edilir. Özellikle son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan AM4 anakart sistemlerinin tek veya çok katmanlı olabildikleri de bilinmektedir. Bu noktada B550 anakart parçalarının da son zamanlarda sıklıkla talep gören parçalar arasında yer aldıkları bilinmektedir.
Orijinal kişisel bilgisayarlar, tek bir kalıpta bir araya getirilmiş mantık ve bellek ile tek bir anakart ile inşa edilmiştir. Anakart, bir bilgisayarın içindeki ana baskılı devre kartıdır. Sistemin tüm bileşenlerinin bağlı olduğu büyük, düz bir baskılı devre kartıdır. DDR3 anakart da farklı bileşenleri içeriğinde barındırma kabiliyetine sahip bir parça olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Anakart bazen anakart, sistem kartı veya mantık kartı olarak adlandırılmaktadır. Anakart, CPU, grafik kartı gibi temel bileşenleri içerdiğinden bilgisayarların performansını da doğrudan etkilemektedir.

Masaüstü Bilgisayar Anakart Fiyatları
Masaüstü anakartlarının çoğu ATX form faktörü kartlarıdır! Standart bir micro-ATX veya mini-ITX anakartın bu kasa boyutunda olduğundan daha iyi soğutma sağlayan genişletilmiş kasa form faktörü kullanırlar. Masaüstü bilgisayar anakart fiyatları da bu kapsamda şekillenmektedir. Yani bilgisayar ana kartının bileşenleri bu tarz ürünlerin fiyatlarına da doğrudan etki etmektedir. Bundan dolayıdır ki şayet 1155 pin anakart gibi ürünleri satın alacaksanız mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmelisiniz!
Anakart, bilgisayarın ana devre kartıdır. Sistemdeki en büyük ve en karmaşık baskılı devre kartıdır! Bu parça işlemci ve bellek gibi diğer tüm bileşenleri birbirine bağlamaktadır. Masaüstü anakart fiyatları da satın alınmak istenen ürünün kalitesine göre yapılmaktadır. Anakart, bilgisayarın ana devre kartı olarak tanımlandığından bilgisayarlar için hayati derecede önemlidir. İşlemci ve RAM dahil tüm bileşenlerin takıldığı yer tam olarak burasıdır! Anakart ayrıca, bilgisayarınızın donanım bileşenlerini bulmasına ve sürücülerini yüklemesine yardımcı olan bir çip olan BIOS'u içermektedir.

Anakartlar Hangi Bölümlerden Oluşur?
Anakart terimi en az 1981'den beri kullanılmaktadır. Ancak rolü zamanla önemli ölçüde değişmiştir. Aslında anakartlar o kadar önemlidir ki bazı insanlar buna bilgisayarın "beyni" olarak atıfta bulunmak bile mümkündür. Bir anakart birkaç farklı parça içermektedir. İşte anakartların temel bileşenleri;
  • İşlemci soketi
  • Bellek yuvaları
  • Güç konektörleri
  • Soğutma fanı konektörleri
İşlemci, doğrudan işlemcideki mantık devresine bağlanan pinlerden oluşan bu sokete oturur. Soket, yalnızca bir tür çipi kabul edebilecek şekilde anahtarlanmıştır. Örneğin, bir Intel yongası yalnızca Intel uyumlu bir yuvaya sığmaktadır.
Bellek modülleri, yalnızca bir tür bellek modülünü kabul edebilmeleri için anahtarlanmış olan bu yuvalara takılmaktadır. Güç konektörleri PSU'dan gelen gücün ana karttaki bileşenlere ulaşmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı bu bölüm bilgisayarların performansını doğrudan etkilemektedir.
Soğutma fanı konektörlerine bağlı fanlar, kasa içindeki sıcaklığa veya CPU sıcaklığına göre fan hızını ayarlamak için kendi hız kontrol devrelerini kullanılmaktadır. Bazı durumlarda bu özelliğin yerleşik olmadığı üç pimli fanlar bulunmaktadır. Bu bölüm de bilgisayarlar açısından kritik bir bölümdür.

Bilgisayar Anakartı Ne İşe Yarar?
Bir bilgisayar anakartı, bir bilgisayar sisteminin merkezi bileşenidir. İşlemciyi, belleği ve grafik kartını ana kart bölümünde bulacaksınız. Anakart ayrıca bilgisayarınızın güç kaynağını ve klavyeniz, fareniz, monitörünüz ve yazıcınız gibi aygıtları bağlamak için bağlantı noktalarını içermektedir. Özellikle yeni nesil çözümler sunmak konusunda iddialı bir konumda yer alan Gigabyte anakart ürünleri son derece işlevsel ürünler olarak dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Bir bilgisayar anakartı birkaç temel bileşenden oluşur:
  • Bellek
  • İşlemci
  • Grafik kartı
Bellek, CPU tarafından kullanılmak üzere geçici olarak bilgi depolayan herhangi bir cihazı ifade etmektedir. RAM; bir uygulama veya program tarafından kullanılırken verileri depolar. Bu uygulama kapandığında, RAM'de depolanan veriler tekrar ihtiyaç duyulana kadar kaybolur. Sabit sürücüler, bilgisayarınızı kapattıktan veya Windows'u yeniden başlattıktan sonra bile, gerektiğinde kullanılabilir olması için büyük miktarda veriyi kalıcı olarak depolar.
İşlemci bilgisayarınızın merkezi işlem birimidir. Bilgisayarınızın çalışmasını sağlayan hesaplamaların çoğunu gerçekleştirir. İşlemciniz ne kadar hızlı çalışırsa aynı anda o kadar fazla görev gerçekleştirebilir. İşlemci aynı zamanda bilgisayarınızın performansına doğrudan etki eden bir parçadır. Bundan dolayıdır ki anakartla birlikte mükemmel bir performansı ortaya koyabilecek bir şekilde tasarlanmak durumundadır. Burada anakart fiyatları da ana kartın tasarım özelliğine bağlı olarak güncellenmektedir.
Grafik kartı görüntüleri ekranda görüntülemek ve 3D oyunları ve diğer yüksek çözünürlüklü grafik görevlerini yerine getirmek için bir grafik kartı kullanılır. Özellikle oyun meraklıları açısından grafik kartının son derece etkili bir özelliğe sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.  Bu aşamada hem AM3+ anakart için hem de A329 anakart için farklı modellerden söz edebiliriz. Yine DDR4 anakart ile AMD anakart içinde bu durum geçerliliğini korumaktadır.

Bilgisayar Anakart Modelleri Nelerdir?
Günümüz itibariyle bilgisayar anakart modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza birden fazla seçeneğin çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Unutmayın, anakart bilgisayarınızın kalbidir! Bu parça bilgisayarınızın birçok işlevinden sorumludur. Çünkü anakart bileşenlerinizin birbirine bağlandığı yerdir. DDR5 anakart da yeni nesil çözümler ortaya koyabilmek noktasında oldukça başarılı bir olan bir ürün olarak dikkat çekici bir etkiye sahiptir.
Anakart, bilgisayarınızı çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi içermektedir. Anakartlar tüm donanımınızı taktığınız devre kartıdır. Anakartta, RAM ve diğer bileşenler için yuvaların yanı sıra monitör gibi harici aygıtları bağlamak için bağlantı noktaları bulunmaktadır. X570 anakart da geniş kapsamlı bir kullanım özelliğine sahiptir. Dolayısıyla bu tarz ürünlere olan ihtiyacın günden güne artış gösterdiğini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.
Bir bilgisayar anakartı, tüm donanımınızı yerleştirmeniz için bir yüzey sağlamaktan daha fazlasını yapmaktadır. Ayrıca her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlamak için tüm bu parçaları birbirine bağlar. Birbirleriyle iletişim kurabilmeleri ve birlikte düzgün çalışabilmeleri için makinenizdeki çeşitli bileşenler arasında bir merkez görevi görmektedir. B450M anakart modelleri de son zamanların gözde tasarımları arasında yer aldıklarından son derece popüler bir konumda yer almaktadır.

Anakartlar Bilgisayarlar İçin Neden Önemlidir?
Bir bilgisayarın anakartı, bilgisayarın bel kemiğidir. Çünkü burası tüm parçaların takıldığı ve birbirleriyle iletişim kurduğu yerdir. Anakart bir bilgisayardaki en önemli bileşenlerden biridir. CPU, RAM ve sabit sürücünüz gibi diğer tüm bileşenlerinizi birbirine bağlar. Ayrıca sizi Ethernet veya Wi-Fi bağlantıları aracılığıyla İnternet'e bağlamaktadır. H61 anakart modelleri gibi işlevsel özelliğiyle ön plana çıkan ana kartların bilgisayarlar için üst düzeyde bir etkiye sahip oldukları bilinmektedir.
Anakart, her şeyin sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için birlikte çalışan birçok farklı parçaya sahiptir. Anakart olmadan, diğer parçaların hiçbiri birbirine düzgün şekilde bağlanamaz veya tam kapasite çalışamaz. İntel anakart gibi etkili bir performans düzeyine sahip olan ana kartların son zamanların gözde parçaları arasında yer aldıklarını biliyoruz. Üstelik anakart fiyatları konusunda detaylı bir araştırma sürecine dahil olduğunuz zaman bu tarz ürünlere bütçe dostu bir şekilde de sahip olabilirsiniz.
Bir bilgisayarın anakartı, bilgisayarın içindeki ana devre kartıdır. Anakart, merkezi işlem birimini veya CPU'yu ve bellek ve yonga setleri gibi diğer bileşenleri içermektedir. Anakart; bilgisayarın beynidir ve bellekte depolanan verileri kullanarak tüm hesaplamaları gerçekleştirir. Bütün bu bilgiler ışığında günümüz koşullarında ana kartların üst düzeyde bir performans ortaya koyabilmek konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olduklarını söyleyebiliriz. 1150 pin anakart ya da 1156 pin anakart gibi ürünlerin, yeni teknolojilerle desteklendiklerini de söylemek mümkün olmaktadır.

Anakart Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bir bilgisayar anakartı satın alırken, dikkate alınması gereken birçok şey vardır. Anakartın RAM yuvaları, PCI yuvaları ve USB bağlantı noktaları gibi ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Soket tipi, kartta kullanılan işlemci tipini ifade etmektedir. Bundan dolayı anakart satın alırken soket tipine dikkat etmeniz her zaman önerilmektedir.
Bilgisayarınız için anakart alırken; anakartınızın ne kadar büyük olduğunu ve ne tür bir kasaya uygun olduğuna dikkat etmek durumundasınız. Burada anakart alırken; ana kartınızın kullanım özelliklerine de dikkat etmeniz önerilmektedir. Özellikle bilgisayar anakart ürünleri satın alırken, satın alacağınız ana kartın mutlaka işlevsel yönüne dikkat ediyor olmanız her zaman önerilmektedir. Bu sayede tam da talebinize uygun bir şekilde bilgisayarınıza uygun bir şekilde anakart alabilirsiniz.
1151 anakart gibi ürünleri satın alacakken mutlaka detaylı bir ücret araştırması yapıyor olmanız her zaman önerilmektedir. Anakart fiyatları konusunda detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmak her zaman beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. LGA 1155 anakart ürünlerinin de son zamanlarda farklı fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayıdır ki ana kart ücretleri konusunda detaylı bir araştırma yapmak her zaman tavsiye edilmektedir.

En Ucuz Anakart Nasıl Alabilirsiniz?
Şayet en ucuz bir şekilde anakart satın almak istiyorsanız mutlaka kapsamlı bir ücret araştırması yapmak durumundasınız. Anakart fiyatları gündeme geldiği zaman karşımıza birden fazla seçenek çıktığından bu tür ürünleri bütçe dostu bir şekilde almanız mümkün olacaktır. Bir bilgisayar anakartı satın alırken, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Burada en önemlisi uyumluluktur! Çünkü anakartın bilgisayarınızın diğer donanımıyla çalışıp çalışmayacağını belirleyecektir.
Bilgisayarlarda uyumluluk, bilgisayarınızın kullandığı işlemci türüne ve anakartın form faktörüne göre belirlenir. Burada tam anlamıyla uyumlu bir anakart alırsanız, bilgisayarınızdan da üst düzeyde bir performans elde edebilirsiniz. Unutmayın satın aldığınız anakartın sadece ucuz olması, bu tür bir parçayı avantajlı bir şekilde aldığınız anlamına gelmez. Satın alacağınız anakartın aynı zamanda kaliteli olmasına da dikkat etmek durumundasınız.
Bilgisayarınız için bir anakart satın alırken, göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey vardır. Ne tür bir bilgisayara sahip olduğunuza bağlı olarak, anakart farklı olacaktır. Örneğin, bir dizüstü bilgisayarınız varsa, anakartınız masaüstünüzden daha küçük olacaktır. Ayrıca anakartla ne tür bir işlemci ve bellek alacağınızı da düşünmeniz gerekir. Tüm bu bilgiler ışığında bilgisayar anakart fiyatları konusunda detaylı bir şekilde araştırma yapmanız, bu tarz ürünlere avantajlı bir şekilde sahip olmanızı mümkün kılacaktır.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.