32,937
35,359

Seçiminizi Daraltın

Marka

Sadece

Marka

Tür

İşlemci Serisi

İşlemci Modeli

İşlemci Cache (MB)

İşlemci Hızı (GHz)

İşlemci Hızı Maks. (GHz)

Sistem Belleği (GB)

Maks. Arttılabilir Bellek (GB)

Sistem Bellek Türü

Bellek Hızı (Mhz)

HDD Kapasitesi (GB)

SSD Kapasitesi (GB)

Optik Sürücü

Ekran Kartı Belleği (GB)

Ekran Kartı Bellek Türü

Ekran Kartı

Ekran Boyutu (inç)

Ekran Tipi

Ekran Panel Tipi

Dokunmatik Ekran

Ekran Çözünürlüğü (Maks.Pixel)

Ekran Yenilenme Hızı (Hz)

İşletim Sistemi

Webcam

Klavye

Wi-Fi

Bluetooth

HDMI (adet)

Display Port (adet)

USB Type-C (adet)

USB 3.x (adet)

USB 2.x (adet)

Ethernet

Parmak İzi Okuyucu

Güç kaynağı

Ağırlık (kg)

Renk

aynigun_ucretsiz_kargo
Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Bu kategoride toplam 8 ürün listeleniyor.
  • Sayfa :
  • 1

Workstation Modelleri

Workstation bilgisayarları, video düzenleme, 3B oluşturma ve diğer içerik oluşturma türleri gibi ağır işler için tasarlanmış, yüksek güçlü, yüksek düzeyde yapılandırılabilir bilgisayarlardır. Bu bilgisayarlar; dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ile aynı performansı ve özellikleri fiyatın çok altında sunarlar. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda Workstation bilgisayarlarına olan talep günden güne artış göstermektedir.
Workstation PC, belirli iş türleri için tasarlanmış herhangi bir bilgisayardır. Özellikle 3B modelleme, video düzenleme veya CAD/CAM tasarımı gibi alanlarda bu tür bilgisayarlar üst düzeyde bir performansı ortaya koyarlar. Bu terim ayrıca, veritabanlarını yönetmek veya gerçek zamanlı veri akışları üzerinde hesaplamalar yapmak gibi belirli görevlere ayrılmış sunucular ve hatta tüm bilgisayar ağları için de geçerli olabilir. Elbette ki bu tür bir bilgisayar almadan önce kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmak her zaman önerilmektedir.
Workstation bilgisayar ürünleri, hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar form faktörlerinde bulunmaktadır. Bu tür bilgisayarlar, profesyonel kullanımın taleplerini karşılamak için özel olarak oluşturulmuştur. Workstation bilgisayarlarına İş bilgisayarları da denir. Bu bilgisayarlar; genellikle mevcut en güçlü işlemciler, grafik kartları ve bellek kullanılarak en son teknolojiyle tasarlanmıştır. Bazı iş bilgisayarları, videoları işlemek veya 3D görüntüler oluşturmak gibi belirli amaçlar için oluşturulmuş olsa da, diğerleri daha genel amaçlıdır ve her tür yazılımı çalıştırabilir.

Yeni Nesil Workstation Modelleri

Günümüz koşullarında Workstation bilgisayarlar söz konusu olduğu zaman; karşımıza son derece kullanışlı olan modeller çıkmaktadır. Bu bilgisayarlar; dizüstü bilgisayarlar, normal dizüstü bilgisayarlara benzer özelliklere sahiptir. Ancak büyük dosyaları işlemek veya büyük elektronik tabloları düzenlemek gibi işle ilgili görevleri yerine getirmek için daha iyi bileşenlere de sahiptirler. Bundan dolayıdır ki ileri teknolojilerle desteklenen bu tür bilgisayarlar üst düzeyde bir performansı ortaya koymak konusunda iddialı bir konumda yer almaktadır.
Bazı iş bilgisayarları, dizüstü bilgisayarlarında normal dizüstü bilgisayarlardan daha yüksek çözünürlüğe sahip yerleşik ekranlar bulunurken, diğerlerinde USB veya özel bağlantı noktaları aracılığıyla sisteme bağlanabilen birden fazla monitör bulunabilir. Bu aşamada Workstation laptop ürünleri de kendilerine özel tasarımlarla desteklenmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında Workstation masa üstü bilgisayarları satın almadan önce kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız her zaman önerilmektedir.

Gaming Workstation Modelleri

Özel olarak tasarlanmış olan Gaming Workstation modelleri üst düzeyde bir performansı ortaya koymak noktasında oldukça etkilidir. Gaming Workstation bilgisayarı, profesyonel kullanım için tasarlanmış üst düzey bir bilgisayardır.  Bu bilgisayarlar, paranın satın alabileceği en iyi bileşenlerle inşa edilmiştir.
Oyun oynarken son derece üst düzeyde bir performansı ortaya koymak konusunda oldukça iddialı olan bu bilgisayarlar; hesaplamaları gerçekleştirmede ve karmaşık veri kümelerini işlemede son derece hızlıdır. Aynı anda birden fazla görevi yerine getirebilen çok güçlü bilgisayar olan Gaming Workstation bilgisayarlar bundan dolayıdır ki son zamanlarda sıklıkla talep görmektedir.

Workstation Bilgisayar Modellerinin Özellikleri

Workstation bilgisayar, video düzenleme, 3B modelleme ve işleme, bilimsel uygulamalar ve mühendislik yazılımları gibi yoğun grafik gerektiren görevler için tasarlanmıştır. Nitelikli bir Workstation bilgisayarı aşağıdaki alanlarda üst düzeyde bir performansı ortaya koymaktadır;
  • Video düzenleme
  • Bilimsel modelleme
  • Finansal analiz ve raporlama
  • Tıbbi görüntüleme işleme
  • Simülasyonlar ve modelleme
Workstation nedir? Yüksek tanımlı video düzenleme, 3D grafikler oluşturma veya karmaşık matematiksel hesaplamalar gerçekleştirme gibi profesyonel kullanımlar için optimize edilmiş amaca yönelik makinelerdir. Güçlü işlemcilere ve büyük miktarda belleğe sahipler, bu da onları mükemmel çoklu görevliler yapar. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda sıklıkla talep görmektedir.

Workstation Bilgisayar Fiyatları Ne Kadardır?

Workstation bilgisayarlar, karmaşık görevleri hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirmeleri gerektiğinden, genellikle film düzenleme, mimari, mühendislik veya bilimsel araştırma gibi alanlardaki profesyoneller tarafından kullanılır. Örneğin, bir mimar, herhangi bir maliyetli hata yapmadan önce farklı mimari tarzların nasıl görüneceğini görmek için tüm bir şehir bloğunu gerçekten inşa etmeden önce modellemek için bir iş istasyonu kullanabilir. Workstation bilgisayar fiyatları da bu bilgisayarların kullanım özelliğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
İş istasyonu, profesyonel kullanım için tasarlanmış üst düzey bir bilgisayar sistemidir. İş istasyonları genellikle tasarım, mühendislik, bilim ve yüksek performanslı bilgi işlem uygulamalarında kullanılır. İş istasyonlarında genellikle birden fazla yüksek performanslı işlemci, büyük miktarda bellek ve depolama kapasitesi ve güçlü grafik özellikleri bulunur. İş istasyonu bilgisayarları genellikle standart bilgisayarlardan daha pahalıdır.
Workstation bilgisayarlar, genellikle çok sayıda çekirdeğe ve iş parçacığına sahiptir. Bu, aynı anda birçok görevi yerine getirebilecekleri anlamına gelir. Bu bilgisayarlar aynı anda büyük miktarda veriyi işlemelerine izin veren birden fazla grafik kartını da destekleyebilirler. Tüm bu bilgiler ışığında Workstation bilgisayarları, bir ev bilgisayarı veya eğlence aygıtı olarak kişisel kullanım için değil, profesyonel kullanım için tasarlanmıştır. İş istasyonlarında kullanılan işletim sistemleri, genellikle kişisel kullanımdan ziyade iş kullanımı için tasarlanmıştır.
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.