32,144
34,913

Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Marka

Marka

Tür

Çözünürlük

Bağlantı Arayüzü

Mikrofon

Hoparlör

Engelleyici Kapak

Renk

aynigun_ucretsiz_kargo
Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
7.999,00 TL
7.339,00 TL
3.399,00 TL
3.499,00 TL
3.289,00 TL
Logitech BRIO 100 960-001617 FHD Beyaz Webcam
Fiyat Sorunuz
Logitech BRIO 100 960-001623 FHD Pembe Webcam
Fiyat Sorunuz
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Fiyat Sorunuz
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Bu kategoride toplam 22 ürün listeleniyor.
  • Sayfa :
  • 1

Bilgisayar Kamerası Nedir

Bilgisayar kamerası her zaman ihtiyaç duyulan bilgisayar parçalarından birisidir.  Web kamerası olarak da bilinen bilgisayar kamerası, bilgisayara yerleşik bir video yakalama aygıtıdır. Bilgisayarınızda yüklü olan yazılımların yardımıyla fotoğraf çekmek veya video kaydetmek için kullanılabilir. Bir masaüstü bilgisayar kamerası genellikle monitörün üzerinde veya yanında bulunur. En yaygın masaüstü bilgisayar kamerası türü bir USB web kamerasıdır.
Bilgisayar kamerası, video ve hareketsiz görüntüler çeken elektronik bir cihazdır. Web kamerası, internet üzerinden video klipler çekmenize, fotoğraflar çekmenize ve canlı görüntülü aramalar yapmanıza olanak sağlayan bir tür bilgisayar kamerasıdır. Bilgisayar kamerası, bilgisayarınıza bağlanan bir kameradır. Fotoğraf çekmek, video kaydetmek gibi işlemleri yapmanız konusunda bu tür aygıtların üst düzeyde bir etkiyi ortaya koydukları bilinmektedir. Temelde 2 ana masaüstü kamera türü vardır. Bunlar web kameraları ve USB kameralarıdır.
Web kameraları birçok dizüstü bilgisayarda yerleşiktir. Ancak çoğu masaüstü bilgisayarda yerleşik web kamerası bulunmaz. Bunları bir eklenti cihaz olarak ayrı olarak satın almanız gerekir. USB kameralar, bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktalarından birine takılır ve tıpkı bir USB bağlantı noktasına takılı diğer herhangi bir cihaz gibi çalışır. Bu aşamada satın aldığınız kameranın bilgisayarınızla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir.
Tüm bilgisayar kameralarında, ışığı kameranın içindeki sensör çipine odaklamaya yardımcı olan lensler bulunur. Lens, kameranızla fotoğraf çekerken ne kadar yakın veya uzak görebileceğinizi belirlemenize de yardımcı olur. Tüm bu bilgiler ışığında bilgisayar kameralarının son zamanlarda çok daha fonksiyonel bir özelliğe sahip bir şekilde üretildikleri bilinmektedir. Bu aşamada bu tarz bir ürün satın almadan önce detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Bilgisayar Kamerası Nasıl Açılır?

Daha önce hiç bilgisayar kamerası açmadıysanız, bu oldukça zor bir iş gibi görünebilir. Ancak, pek çok farklı kamera türü mevcuttur ve her türün kendine özgü açılma şekli vardır. Bu, bir bilgisayar kamerasını açmanın birçok farklı yolu olduğu anlamına gelir. Bazı modeller benzer görünebilir ancak çok farklı açılma şekillerine de sahip olabilirler. Bunun gibi yeni bir cihazı açarken uygulamanız gereken bazı temel adımlar vardır.
Açıldıktan sonra sorunsuz bir şekilde açılabilmesi için cihazın tamamen şarj olduğundan emin olmak istersiniz. Ayrıca pilin dolu olduğundan da emin olmak istersiniz çünkü çoğu cihaz pil olmadan çalışmayacaktır. Yeni cihazınızı açarken herhangi bir tel veya kabloya zarar vermemeniz ve cihazın içine toz girmemesi de önemlidir! Bilgisayar kamerası açma işlemi esasında kamera sekmesinde yer alan bir tuşa basmanız kadar basittir.

Masaüstü Bilgisayar Kamerası

Günümüz itibariyle masaüstü bilgisayar kamerası modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş bir ürün yelpazesi çıkar. Çoğu masaüstü bilgisayar kamerasında yerleşik mikrofonlar bulunur, böylece doğrudan PC'nizden videolarınızla birlikte ses de kaydedebilirsiniz. Bu kameralar genellikle fotoğraflarınızı ve videolarınızı çevrimiçi yüklemeden önce düzenlemenizi kolaylaştıran yazılımlarla birlikte gelir. Bazı kameralar, canlı akışları doğrudan PC'nizden kaydetmenin yanı sıra fotoğraf çekmek ve video klip kaydetmek için yerleşik yazılım sunar.
Özellikle bilgisayar kamerası aç tuşu sayesinde bilgisayarınızın bu aygıtını pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Bir masaüstü bilgisayar, internet üzerinden aileniz ve arkadaşlarınızla görüntülü konferans yapmak ve sohbet etmek için kullanılan bir veya daha fazla yerleşik web kamerası ile birlikte gelir. Bu tarz kameraları fotoğraf düzenleme yazılımlarını kullanarak fotoğraf çekmek, video kaydetmek ve stop motion animasyonlar oluşturmak için masaüstü bilgisayarınızın web kamerasını da kullanabilirsiniz.

Bilgisayar Kamerası Ne İşe Yarar?

Bir bilgisayar kamerasının temel amacı, çevrimiçi paylaşım için fotoğraf ve video çekmektir. YouTube için video hazırlamakla ilgileniyorsanız, iyi aydınlatmaya sahip kaliteli bir web kamerasına ihtiyacınız vardır. Videolarınıza ses eklemek istiyorsanız bir mikrofona da ihtiyacınız olacaktır.
Yeni nesil teknolojilerle desteklenen bilgisayar kamerası modelleri; fotoğraf düzenleme yazılımlarını kullanarak fotoğraf ve video çekmek için etkili bir performans ortaya koyar. Ayrıca, masaüstü bilgisayarları aracılığıyla internet erişimi olan arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle video konferanslar yapmak için masaüstü bilgisayarınızın web kamerasını da kullanabilirsiniz.
Bir bilgisayar kamerası satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. En önemli şey, kameranızdan alacağınız fotoğrafların kalitesidir. Ayrıca kameranızla birlikte ne tür yazılımların geldiğini ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadıklarını da düşünmelisiniz. Diğer bir husus, bilgisayarınızın tüm fotoğraflarınızı depolamak için yeterli belleğe ve depolama alanına sahip olup olmadığıdır. Bir de kameranın özelliklerinin bilgisayarınızla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Bilgisayar Kamerası ile İlgili Bilgiler

Yeni trend bilgisayar kameraları; arkadaşlarınız, aile üyeleriniz veya iş arkadaşlarınızla görüntülü sohbet etmek için bir bilgisayar kamerası kullanılabilir. Konuşurken birbirinizi görebilmeniz için İnternet üzerinden insanlarla bağlantı kurmak için Skype veya başka bir görüntülü sohbet hizmetini kullanabilirsiniz. Bu, özellikle ailelerinden uzakta yaşayanlar için kullanışlıdır çünkü uçak biletlerine veya uzun mesafeli telefon görüşmelerine para harcamak zorunda kalmadan bağlantıda kalmanın kolay bir yolunu sunar.
Son zamanlarda üretimi yapılan bilgisayar kameraları; fotoğraf çekmek konusunda da üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Birçok kişi, bilgisayarlarını fotoğraflar ve videolar gibi önemli belgeleri depolamanın bir yolu olarak kullanmayı sever. Geleneksel film kameraları yerine bir bilgisayar kamerası kullanarak, anıları yakalamaya devam ederken paradan tasarruf edebilirsiniz. Böylece unutulmaz anılarınızı bilgisayarınızda biriktirebilirsiniz.
Bir bilgisayar kamerası genellikle bir bilgisayara USB veya FireWire kablolarıyla bağlanır, ancak bazı modellerde dosyaları depolamak için bir SD kart yuvası da bulunur. En yeni modeller ayrıca Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden kablosuz bağlantıyı da destekler. Özellikle yeni nesil bilgisayar kameralarının üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilme kabiliyetleri bulunmaktadır.

En Ucuz Bilgisayar Kamerası

Bir bilgisayarda fotoğraf çekmeniz gerektiğinde, kamera harika bir yoldur. Pek çok kişi işleri ve diğer önemli görevleri için kamera kullanır. Günümüzde piyasada pek çok farklı bilgisayar modeli yer almaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak bilgisayar kamerası fiyatları gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı bir şekilde fiyat seçenekleri çıkar. En ucuz bilgisayar kamerası almayı isterseniz; bu tarz ürünlerin fiyatlarına yönelik olarak detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız gerekir.

Bilgisayar Kamerası Fiyatları Ne Kadar?

Günümüz koşullarında bilgisayar kamerası fiyatları satın almayı istediğiniz ürünün kullanım özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Burada ürün tercihinde bulunurken kapsamlı bir şekilde fiyat araştırmasının yapılması şarttır. Ancak bu sayede üst düzeyde bir kalitede bilgisayar kamerasını bütçe dostu bir şekilde alabilirsiniz. Bu aşamada en ucuz bilgisayar kamerası fiyatları gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı seçenekler de çıkmaktadır. Bundan dolayı şayet bilgisayar kamerası satın alacaksanız mutlaka detaylı bir fiyat araştırması yapıyor olmalısınız!
Bilgisayar kamerası, bir masaüstü bilgisayarın monitöründe yerleşik olan bir tür dijital kameradır. Video konferans için kullanılabilir. Ancak fotoğraf ve video çekmek için de kullanışlıdır. Bazı kameralar fotoğraf çekmeye ek olarak video ve ses de yakalayabilir. Bu, PC'nizde kısa klipler kaydetmenizi ve daha sonra oynatmanızı sağlar. Hatta bazı kameralarda, önlerinde hareket algıladıklarında fotoğraf çekmelerine veya otomatik olarak kayda başlamalarına olanak tanıyan hareket algılama sensörleri bulunur.
Bir bilgisayar kamerasının kalitesi, çözünürlüğü ve çerçeve hızı (saniyedeki resim sayısı) ile belirlenir. Daha yüksek çözünürlük, görüntüde daha fazla ayrıntının yakalanabileceği anlamına gelir. Daha yüksek kare hızı, hareketi bulanıklaştırmadan daha akıcı bir şekilde yakalamanızı sağlar. Bazı ileri teknoloji modeller 4K'ya kadar çözünürlük sunar; alt uç modeller genellikle 720p veya 1080p çözünürlüğe sahiptir. Yüksek kaliteli akış için en az 4K çözünürlüğe ihtiyacınız vardır.
Ayrıca kameranın, konunuzdan ışığın nasıl yansıtılacağını ayarlamanıza olanak tanıyan manuel odaklama, pozlama kontrolü ve beyaz dengesi ayarlarını destekleyip desteklemediğini de göz önünde bulundurmalısınız. Bütün bu bilgiler ışığında bilgisayar kamerası satın alırken mutlaka detaylı bir şekilde bu tarz ürünlerin kullanım özelliklerine dair araştırma yapıyor olmalısınız. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılayabilecek bir şekilde bilgisayar kameralarına sahip olabilirsiniz.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.