18,762
19,811

Telefon Meşgulken Arayanı Nasıl Görürüm?

Telefonu sık kullanan arama yapan biriyseniz. Sizi arayanları görmek çok önemli bir nokta olarak karşınıza çıkabilir. Peki sizi arayanları görebilir misiniz? Elbette Android ve iPhone cihazlarınızda bir basit ayar yaparak telefonunuz meşgulken sizi arayanları görebilirsiniz. Birçok kişi telefonu yeni aldığında yada telefon ayarlarını çok kurcalamadığı için bu özelliğin var olduğunu bilmez. Ve telefonu meşgulken arayanlardan haberdar olamaz. Bu durum kullanıcılar için can sıkıcı bir durum olabilir. Çok acil bir arama gelebilir ve sizin telefonunuz meşgul olduğu için arama sadece meşgul düşer. Siz arayan kişiyi sizi bir daha arayana kadar göremesiniz. Biz bu yazımızda size telefonunuz meşgulken sizi arayan numarayı görmenizin yolunu anlatacağız.

iPhone Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Öncelikle iPhone telefon kullanıcıları için telefon meşgulken arayanı görme ayalarının nasıl yapılacağını anlatalım. Nasıl yapıldığını okuduğunuz zaman oldukça basit bir işlem olduğunu göreceksiniz. iPhone Arama Bekletme ayalarına geçelim.

İlk adım olarak iPhone telefonunuzda Aylar bölümüne giriş yapalım. Ayarlar bölümünde Telefon seçeneğine giriş yapın. Burada karşınıza “Arama Bekletme” bölümü çıkacak. Bu bölümün karşısında ki butonu aktif edin. Tüm yapmanız gereken bu arkadaşlar. Artık iPhone Arama Bekletmeyi aktif etmiş oldunuz. Size meşgulken gelen aramalar ekranınıza düşecek.

 

Android Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Android telefonlarda da arayanı meşgulken görmek oldukça basit bir işlemdir. Telefonda yapacağınız bir kaç ufak ayarla telefonunuz meşgulken sizi arayanı ekranınızda görebilirsiniz. Daha fazla beklemeden yapmanız gereken nasıl yapacağımıza geçelim.

İlk adım olarak Telefon simgesine tıklayın. Açılan ekranın sağ üst köşesinde üç nokta işareti göreceksiniz. Bu üç noktaya tıklayın. Sizi Ayarlar bölümü karşılayacak. Burada Diğer Ayarlar kısımına giriş yapıyoruz. Ve burada “Arama Bekletme” seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Bu Ayarları yaptığınız zaman Android telefonda Arama bekletmeyi Aktif hale getirmiş olacaksınız.

Evet arkadaşlar bu yazımızda sizlere Android ve iPhone cihazlarda telefon meşgulken gelen aramaları nasıl görebileceğinizi anlatık. Bu ufak aylar sayesinde artık telefonunuz meşgulken gelen aramaları ekranınızda görebileceksiniz. Arama Bekletme hakkında ki sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

12.09.2022

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.