18,764
19,738

Program İndirmeden Bilgisayarı Hızlandırmanın Yolları


Windows Sisteminizi Sağlıklı Hale Getirmek İçin En İyi 5 İpucu

Küçük bir önleyici yardım, sisteminizi iyileştirebilir ve onu kusursuz hale getirebilir. Bazı ipuçlarını kullanarak PC'nizin çoğunu kullanabilirsiniz.

Sürücülerinizi Güncel Tutun

Sürücüler çok temel terimlerdir ve sisteminiz için çok önemlidir. Sisteminizi akıllı veya sıkıcı hale getirebilecek durumdan yalnızca sürücüler sorumludur. Eski sürücüler, sisteminiz için yaygın arızalar, yavaş çalışan bir bilgisayar, yükleme işleminin zaman alması vb. Gibi birçok soruna neden olabilir. 

Aksine, en son ve güncellenmiş sürücüler, sisteminizi her zaman bir profesyonel gibi yapar. Geniş bir sürücü güncelleme araçları kapsamı mevcuttur. Ancak, yalnızca yardım için size en iyi ücretsiz sürücü güncelleyiciyi, yani ITL Sürücü Güncelleyici, Hızlı Sürücü Güncelleyici ve Bit Sürücü Güncelleyici'yi önerebiliriz. Bu sürücü güncelleme araçları, sürücüyü yalnızca birkaç tıklamayla günceller ve ayrıca diğer Windows sorunlarını gerçek zamanlı koruma ile çözer.

Anti-Virüs Programına Sahip Olmalı

Virüsler, devam eden eylemlerimizi engelleyerek bizi rahatsız eden bir baş ağrısıdır. Virüslerden ve diğer tehditlerden bir an önce kurtulmak gereklidir. Aksi takdirde, PC'mizi yavaş bir sistem haline getirecektir. Siteleri ziyaret ettiğimizde ve gezindiğimizde dikkat etmemiz lazım. 

Bu, sitelere göz attığımızda ve ziyaret ettiğimizde, her web sitesi güvenilir bir site olmadığından, birçok virüs, tehdit bilgisayarımıza girer. Bu nedenle, sizi tüm tehditlere, virüslere karşı koruyacak iyi ve güvenilir bir antivirüs yazılımı yüklemelisiniz. 

Gelişmekte olan teknoloji manyağı dünyasında, sisteminizi virüslere karşı koruyan çok sayıda program vardır. Ancak bazı programlar, kullanıcıların işlevselliği anlamalarında sorun yaratan karmaşık bir arayüze sahip oldukları için eleştirilmektedir. 

Avast antivirüsünü denemenizi tavsiye edebiliriz. Gerçek zamanlı koruma, web koruması ve USB koruması sağlayan harika bir araçtır. Virüs PC'nize girdiğinde, en son teknolojisi onları otomatik olarak engeller.

Tüm Önemsiz Ve Geçici Günlük Dosyalarını Silin

Önemsiz, günlük, bozuk dosyalar depolama alanınızın büyük bir bölümünü kaplar. Ve tüm bu dosyalar, sisteminizin işlem hızını azaltır. Önemsiz dosyaları silerek, sisteminizin performansını hızlandırabilir ve ayrıca disk alanını temizleyebilirsiniz. 

Dosyalara göz atmak da sisteminizin etkinliğini azaltan en büyük nedendir. Bu arka plan açılır pencereleri, sistemimizin yavaşlatır. CCleaner, sisteminizden tüm gereksiz dosyaları silen ve daha güvenilir hale getiren ideal bir çözümdür. CCleaner aracılığıyla tüm gereksiz, bozuk dosyalarınızı silebilirsiniz.

Yinelenen Dosyaları Silin

Yinelenen dosyalar, organize edilmemiş bir medya kitaplığı gibi çeşitli sorunlar yaratan, çok yer kaplayan, bilgisayarınızı kapatan ve daha fazlasını yapan başka bir büyük nedendir. Sistemin sistematik bakımı için yinelenen ve benzer dosyaları silmeniz gerekir. Yinelenen dosyaları manuel olarak bulabilir ve kaldırabilirsiniz, ancak bu çok zaman alır. 

Aksine, otomatik bir temizleme özelliği tüm benzer dosyaları birkaç saniye içinde siler. Otomatik temizleme için, tüm dosyalarınızı silecek ve disk depolama alanını temizleyecek iyi bir temizleyici yazılım yüklemeniz gerekir. Yinelenen Fotoğraf Bulucu, benzer dosyaları silmek için harika bir çözümdür ve ayrıca verilerinizi daha sonra kullanmak üzere yedeklemeyi unutmayın.

Defrag Drive

Sürücünün birleştirilmesi, dosyalara en az haftada bir kez hızlı erişim için gerçekleştirmeniz gereken çok önemli adımdır. Birleştirme, daha hızlı erişim için sabit diskinizdeki dosyaların çerçevesini yönetir. Prosedürü, dosyalara erişimi daha hızlı hale getiren sabit sürücüyü kapsar. Sabit diskinizdeki veri erişiminin yürütülmesini geliştirecektir. 

Sürücünüzü ayrıştırmanın kesin bir kuralı yoktur, ancak bir parçayı % 5'in altında tuttuğunuzdan emin olun. Ve iş yükünü azaltmak için sisteminizi otomatik parçalama seçeneğine ayarlamayı unutmayın. Halsiz ve örgütsüz sistem, görevlerimizi her zaman sürdüren büyük bir sorundur. 

Bilgisayarımıza iyi bakmayı genellikle unuturuz ve işlevsel olarak çalışmadığında hayal kırıklığına uğrarız. Şimdi, sağlıklı çalışması için bilgisayarımıza gereken önemi vermemiz gerekiyor. 

Bu yazıda, yavaş sisteminizi kurtarmak için size en iyi ipuçlarını önerdik. Dolayısıyla, yukarıdaki yaklaşımları uygulayarak, sisteminizin sınırlarını zorlayarak hedefe ulaştırabilirsiniz.

04.09.2022

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.