31,25
33,81

Masaüstü Bilgisayar mı? Yoksa Dizüstü mü?

Günlük yaşantımızın olmazsa olmazlarından olan bilgisayarlar, yeni bilgisayar alacak olanların sıklıkla sorduğu Masaüstü Bilgisayar mı? Yoksa Dizüstü mü?

Dizüstü ve Masaüstü bilgisayarlar her gün bir yenisi eklenen modelleri ile alıcılara farklı farklı donanım özellikleri ile satışa sunulan bilgisayarlar, alıcıların seçim konusunda kafalarının karışması bir hayli normal.

Hayatımızda büyük bir yere sahip olan bilgisayarlar, cep telefonlarından sonra gelen sıklıkla kullandığımız elektronik cihazlardan biridir. Gerek çalıştığımız iş yerlerinde gerekse evlerimiz de bilgisayarların en önemli kullanım alanını iletişim oluşturmaktadır.

Laptop satışları Masaüstü bilgisayar satışlarından kat kat önde olduğu gerçek üzerine birde tabletler eklenince tüketicilerin seçim konusunda kararsız kaldığı gerçek fakat bilgisayar almadan önce oturup iyi düşünmenizi tavsiye ederim.

Dizüstü Bilgisayar Hakkında Önerilerimiz

Tüketicilerin dizüstü bilgisayarları sıklıkla tercih edilmesinin ana unsurlarından birisi, laptop bilgisayarların taşınabilir özelliğine sahip olmasından kaynaklanır.

Bilgisayar alırken tüketicilerin kendisine sorması gereken sorulardan birisi, bilgisayarı düzenli olarak yanımda taşıyacak mıyım ? gerek  için gerek ise aktif olarak gerçekleştirdiğim seyahatler den dolayı diyorsanız, bir laptop satın alınması önerilir.

Tüketicilerin sıklıkla yapmış olduğu  hatalardan birisi küçük ve taşınabilir özelliğine sahip olduğu için dizüstü bilgisayarlar tercih edilmekte. Günlük yaşantınızda diz üstü bilgisayara dışarda veya çalışmakta olduğunuz iş ortamında dizüstü bilgisayara ihtiyacınız yoksa ve bilgisayar işlerinizi ev üzerinden gerçekleştiriyorsanız kesinlikle Masaüstü bilgisayar almanızı tavsiye ederim.

Masaüstü Bilgisayar Hakkında Önerilerimiz

Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlarına göre ucuzdur laptop donanım bileşenleri pahalıdır ve laptop RAM‘ini ve sabit diskini yükseltebilirsiniz, ancak bundan daha fazlasını genellikle yapamazsınız. Laptop ömürleri masaüstü bilgisayarlara göre daha azdır gerek batarya ömrü ile gerek donanım parçaları pahalı ve çok az bulunduğu için değişim yapılamaz.

Masaüstü bilgisayarlar kasamonitörklavye ve maus bileşenlerinden oluştuğu için evinizde yer kaplayabilir fakat laptop’da ısınma ve donma gibi sıkıntılar masaüstü bilgisayarlarda pek rastlanmaz.

Masaüstü bilgisayarların donanım bileşenleri ramgrafik kartıharddisk ve işlemci gibi tüm donanım parçalarını bulabilir ve laptop donanım parçalarına göre uygun fiyatlarda yeni çıkan yada değişimi yapılması gereken masaüstü donanım parçalarını e ticaret sitelerinden yada elektronik mağazalardan temin edebilirsiniz.

22.09.2022

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.