18,764
19,738

Fortnite nedir?


Fortnite
 , Epic Games tarafından gelişirilmiştir, dünyanın en popüler battle royale oyunudur. İçinde oyuncular 99 tek oyuncunun yanında tek başlarına ya da bir takımla bir haritaya düşer. İnişten sonra, haritanın merkezine doğru yol alırken mümkün olduğunca çok silah ve eşya almak için çılgınca bir çizgi. Kim ayakta kalan son oyuncu maçı kazanır.

Geleneksel çok oyunculu oyunların aksine, Fortnite sadece belirli bir sezon için tek bir büyük haritaya sahiptir. Oyunun ilk noktalarında, birçok oyuncuyla karşılaşmanız pek mümkün değil. Ancak, oyun ilerledikçe, harita üzerinde merkezi bir noktaya doğru yavaşça kapanan bir halka var. Eğer halkanın dışında kalırsanız, karakteriniz ölecektir.

Fortnite , PlayerUnkown’s Battlegrounds ve Apex Legends biçimindeki oyunlara benzer . Ancak, benzersiz bir özelliği vardır. In Fortnite sen giderken, karakterin yapıları inşa edebilirsiniz. Bu, oyun sırasında tuzaklar kurmanıza, kaleler inşa etmenize ve kapak oluşturmanıza olanak tanır. Diğer battle royale oyunlarından farklı olarak, Fortnite’da başarılı olmak için çekim ve inşa konusunda ustalaşmanız gerekir .

Fortnite’ın farklı oyun modları

Çekirdek rağmen Fortnite onun olduğunu Battle Royale modu, o şekilde başlamadı. Fortnite aslında üç oyun modundan oluşuyor ve Battle Royale PUBG’nin  piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra tanıtıldı . Bina her üç oyun modunun da merkezinde yer alır, ancak oyun hangisini seçtiğinize göre çılgınca değişir.
 

  • Fortnite Battle Royale : Battle Royale , çoğu insanın Fortnite ile ilişkilendirdiği şeydir . Her biri en son ayakta kalan 99 oyuncu ile birlikte oynuyorsunuz. Battle Royale , solo oyuncular, iki kişilik takımlar ve üç veya dört kişilik takımlar için kullanılabilir.
  • Fortnite: Kaydet Dünya : Kaydet Dünya orijinaldir Fortnite modu. İçinde, görevleri tamamlamak için diğer üç oyuncu ile takım kurabilirsiniz. Görevlerde oynarken, ana üssünü oluşturmanıza yardımcı olacak oyun içi öğeler ve deneyim kazanabilirsiniz.
  • Fortnite Creative : Creative , oyuncuların istediklerini oluşturmak için oyunun oluşturma araçlarını kullanabileceği Fortnite’ın sanal bir sürümüdür . İnşa ettiğiniz ada özel olsa da, arkadaşlarınızı yarış ve platform oyunları da dahil olmak üzere gayri resmi oyunlar oynamaya davet edebilirsiniz.

Fortnite neden bu kadar popüler?

Fortnite’ın neden bu kadar popüler olduğunu – veya genel olarak, bu konuda genel olarak royale oyunlarıyla savaştığından emin olmak zor – ama muhtemelen oyun ücretsiz olduğu için. Oynaması ücretsiz bir model ile oyuncular Fortnite’ı indirebilir ve para harcamadan harekete geçebilirler . Ayrıca Fortnite , mobil cihazlar da dahil olmak üzere akla gelebilecek hemen hemen her platformda kullanılabilir.

Ayrıca, Fortnite yetişkin kitleleri hedeflemiyor. Karikatürize bir tarzda, oyun PUBG ve Apex Legends’ın cesur, olgun görünümünün aksine genç ve yaşlı oyunculara hitap ediyor .

Fortnite çocuklar için uygun mu?

ESRB, Fortnite’a şiddet için “T” notu verdi. ESRB’ye göre, bu derecelendirme oyunun genellikle 13 yaş ve üstü için uygun olduğu anlamına gelir. Bu derecelendirme grubundaki başlıklar genellikle ara sıra güçlü bir dille gelir; çok az veya hiç kan, şiddet ve / veya kaba mizah. In Fortnite ‘ın durumda, oyun, sadece şiddetin‘T’, derecelendirilmiştir ESRB tarafından tanımlanan , araçlarının‘saldırgan çatışma içeren sahneleri’var‘kansız parçalama içerebilir.’
 

Kısacası, Fortnite çocuklar için genellikle iyidir, ancak bu gerçekten şiddete toleransınızla ilgilidir. Oyunun kendisi estetikte bir karikatür gibidir, bu nedenle şiddet gerçek dünyada hiçbir şeye benzemez. Bununla birlikte, silahlar oyunun merkezinde yer alıyor, bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir şey.

Şiddetten çok, çevrimiçi etkileşimler ebeveynler için daha büyük bir endişe olmalıdır. Tüm çevrimiçi oyunlarda olduğu gibi, çok oyunculu oynarken etkileşimler ESRB tarafından derecelendirilmez. Zorbalık, hile, uygunsuz içerik ve hoşgörüsüzlük, Fortnite’ın topluluk kurallarına aykırıdır , ancak yasaklanmadan önce bu eylemlerden birini gerçekleştiren biriyle karşılaşmak mümkündür.

08.09.2022

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.