32,587
34,729

Windows Admin & Kullanıcı Şifremi Unuttum Windows Giriş Şifresi Kırma Programı


Teknoloji
nin hayatımıza girmesi ile birlikte hele ki birde internet ve bilgisayar kullanıcısı isek birçok şifreyi ezberimizde tutmamız gerekiyor. Her hesap için aynı şifre güvenli olmayacağından ayrı ayrı şifreleri aklımızda tutmamız gerekebilir. Ancak bilgisayarın açılışında kullanıcı ve admin girişi için koyduğumuz Windows şifresi bilgisayarımız için gereklidir. Kişisel verilerimizin başkaları tarafından görülmemesi için işletim sistemlerine şifre koymak gayet doğal.

Ancak Windows açılış şifresini unutmak başınızı çokça ağrıtabilir. Çünkü bu durumda bilgisayarı formatlamak, yeni bir sistem kurmak gerekecek. Unutulan Windows şifresini kırmak, bütün verilerinizi kaybetmek ve zaman kaybı gibi sorunlarınızın önüne geçebilir. Bu nedenle Windows password kırma programı açılış şifrelerini unutanların yardımına yetişiyor. Şifresi unutulan bilgisayarı açmak için Windows şifre kırma programı oldukça etkili bir yazılım. Ancak Windows giriş şifremi unuttum diyenler dışında bu programı art niyetli kullanmak isteyenlerde olabilir. Bunu tasvip etmediğimizi bilmenizi isteriz. Bizler bilgisayarına koyduğu şifreyi unutan mağdurlar için Windows açılış şifresi kırma programı indirme linki ile birkaç adımda bu sorunu aşacakları bir programı paylaşmak istedik. Artık Windows açılış şifremi unuttum diyenler bilgisayarlarına format atmak zorunda kalmayacak.

Windows Admin & Kullanıcı Şifremi Unuttum

Unutulan ya da kaybedilmiş Windows XP, Windows 7 kullanıcı parolasını sıfırlamak ya da diğer bir tabirle kırmak ve yerine yenisini girerek bilgisayardaki verileri kaybetmeden ulaşmak mümkün. Bu işlem için tek ihtiyacınız olan vereceğimiz linkten .iso formatında indireceğiniz dosyayı bir CD veya DVD’ye yazdırarak bilgisayarınız bu CD ile açmak. Windows parola kırıcı program Offline Nt Password adlı küçük bir yazılım. Unutulan şifreleri sıfırlama programını http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/bootdisk.html adresinden iso formatında indiriyoruz. iso CD gibi görünen bir yazılımdır. Bu yazılımı bir bilgisayarda kalıp olarak CD’ye yazdırmamız gerekiyor.

Bu programı en sağlıklı olarak Nero Burning Rom gibi bir programın iso yazılımını kalıp biçiminde CD’ye yazdırıyoruz. Windows şifre kırıcısını yazdırdığımız CD’yi bilgisayara yerleştirerek bilgisayarımızı BİOS menüsünden CD’den açılacak biçimde ayarlıyoruz. Windows şifre kırıcı programını ISO Image Burner Free adlı ücretsiz yazılım ile de yazdırabilirsiniz.

Windows Giriş Şifresi Kırma Programı

Bilgisayarımızı CD’den boot ederek, ya da BIOS ayarları karmaşık diyorsanız, bilgisayarı başlattıktan sonra F8 tuşuna sürekli basarak açılan menüden CD-DVD Rom seçeneğini seçip devam ederek, Windows şifre kırma programı yüklü CD’nin bilgisayarımızı açmasını sağlayabiliriz.

Unutulan Windows Şifresi Nasıl Kırılır Sıfırlanır?

Programı indirip, CD’ye yazdırıp, şifresi unutulan bilgisayarı bu CD ile açtıktan sonra izlenecek adımlara gelelim.

CD’den yükleme yapıldıktan sonra karşınıza gelen menüden “next” seçeneğini seçiniz. Daha sonra açılan bölümde “4. Şifre & Registry” araçları seçeneğini seçin. Daha sonra gelecek olan ekrandan “1. Active Password Changer (NT/2000/XP/2003/Vista)” seçeneğine girin. Bu işlemin ardından açılacak sayfada “1 Choose Logical Drive” seçeneği için 1 tuşuna basın.

Bu aşamadan sonra karşınıza hardisk bölümleri ”0,1,2,3…” gibi kaç disk kullanıyorsanız olan göre sıralanacaktır. Windows’un yüklü olduğu bölümün numarasını seçerek işleme devam ediyoruz. Şifresi kırılacak Windows yüklü alanı seçtikten sonra bir arama gerçekleştirilir. Bu sırada ekranda beklemenizi isteyen bir uyarı göreceksiniz. Aram işleminin ardından “(WINDOW/SYSTEM32/CONFIG/SAM)” adlı dosya ekrana gelir. Bu dosya şifrenizin saklandığı sistem dosyası oluyor. Bu ekran gelince “Enter’’a basın. Bu aşamanın ardından sistemde kayıtlı kullanıcılar sıralanır. Siz hangi kullanıcı iseniz o kullanıcıyı seçerek şifre kırma işlemini başlatınız. Kullanıcı isminizin karşısındaki numarayı “Your Choice [ ]” bölümüne yazılacak. Daha sonra ‘Enter’a basın.

Şifresi kırılacak kullanıcı hesabı seçildikten sonra “Clear this User’s Password” seçeneği bulunan menüde bu kullanıcının seçili olduğuna yani karşısında çarpı işareti olduğuna dikkat ediniz. Bu şekilde bir ekran ile karşılaştıktan sonra “Y” tuşuna basarak işlemi başlatın. Alt tarafta “User’s attributes has been succesfully changed” yazısı görünecektir. Bu durumda artık bu hesabın şifresi silinmiş demek oluyor. Artık CD’yi çıkarak bilgisayarı yeniden başaklatabilirsiniz.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.