21,899
23,442

Windows 10’da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?


Windows 10’da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir? | Windows 10
 ile birlikte kullanıcılarına yeni ve güzel şeyler sunan Microsoft özellikle Windows 8 ve 8.1’deki hatalarını kullanıcılara unutturmuş ve keyifli bir hale getirmiştir. Windows 10 u bizlere sunan Microsoft bunun yanı sıra isteyenler için Windows 10 işletiminin varsayılan dilini değiştirme olanağı da sunmaktadır. Dil değiştirme işlemi yapmak şu adımları izleyerek oldukça basittir.

Windows 10’da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

  • Bilgisayarımızın sol altında bulunan başlat tuşuna tıkladıktan sonra ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Daha sonra gelen ayarlar ekranında “Zaman ve Dil seçimi” seçeneğine tıklıyoruz.
  • Önümüze açılan küçük ekranda dil ve bölge eklemesi ve düzenlemesi için yer bulunmaktadır.
  • “Buradan Dil Seçeneği Ekle” bölümüne girerek Windows 10’un desteklediği tüm diller seçilebilir konumdadır.
  • Yeni bir dil seçtikten sonra eskiden seçili olan dili kaldırmanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise işletimin 1 adet dil kullanımı imkânı vermesidir.

Dil Ve Bölge Seçeneği Gerekli midir?

Windows 10 ile birlikte ayrı olarak verilen dil seçme özelliği ile gönlümüzde bir kez daha taht kuran Windows 10 bizlerden sadece kullanacağımız dili ve bölgeyi varsayılan yapıp onun haricinde bir dil veya bölge varsa onları silmemizi istemektedir. Bunun sebebi ise yukarıdaki yazımızda belirttiğimiz üzere Windows 10 sisteminin sadece bir dil ve bir bölge kullanımına izin vermesidir.

Windows 10’da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir? Bunun içinde dil ve bölge seçeneği gereklidir. Bu işlem kullanıcılar için yaptığı değişikliği geri getirmek için altın yumurtlayan tavuktur. Diyelim ki varsayılan dili İngilizce yaptık ve sistem yazılımı gereği okunuşu ve yazılışı farklı olan terimler ve kelimeler kullandığında kafamız birazda olsa karışmış olacaktır. Yanlış bir şey yapmak ya da yanlış bir tuşa basmak yerine bazen bu seçeneğimizi değiştirmek bizim için en iyisi olacaktır. Bu işlemi Yapmak için üsteki yazımızdaki adımları izleyerek tekrar Windows 10 dilini eski haline çevirebilirsiniz.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.