TESLİMAT BİLGİLERİ

Ürününüz {{teminsuresi}} gün içerisinde teslim edilir

{{garantisuresi}} YIL GARANTİ

Üretici/distribütör garantilidir.

14 GÜNDE İADE

Ürünü 14 gün içerisinde ücretsiz ve kolayca iade edebilirsiniz.

32,876
35,174

Asus TUF GAMING B560M-E Intel B560 Soket LGA1200 DDR4 5000MHz 1xM2 mATX Anakart

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

4.489,00 TL
6.299,00 TL
3.289,00 TL

TUF GAMING B560M-E

Asus TUF GAMING B560M-E Intel B560 Soket LGA1200 DDR4 5000MHz 1xM2 mATX Anakart


PCIe 4.0, Çift M.2 slotu, 8 güç aşaması, Realtek 2.5Gb Ethernet, DisplayPort 1.4, HDMI 2.0, USB 3.2 Gen 2 Type-C, Aura Sync RGB aydınlatma, Adreslenebilir RGB özelliklerine sahip Intel® B560 (LGA 1200) mATX anakart
 
  • Intel LGA 1200 soket: 11. ve 10. Nesil Intel Core işlemcilerine hazır.
  • Gelişmiş güç çözümü: Alaşım Bobinler, askeri sınıf TUF bileşenler ve DIGI+ VRM ile maksimum dayanıklılık .
  • Kapsamlı soğutma: Geniş VRM soğutma blokları, M.2 soğutma bloğu, PCH soğutma bloğu, hibrit fan başlıkları ve Fan Xpert 4.
  • Bellek hız aşırtma: 5000 MHz'e kadar bellek hız aşırtma desteği.
  • ASUS OptiMem II: Gelişmiş bellek kararlılığı için sinyal bütünlüğünü korumak adına iz ve yolların dikkatli bir şekilde yönlendirilmesini sağlar.
  • Yeni nesil bağlantılar: PCIe 4.0, 2.5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2 Type-C.

DAYANIKLI, KARARLI, GÜVENİLİR.

ASUS TUF Gaming B560M-E, en yeni Intel işlemcilerinin en önemli unsurlarını alıp oyunlara yönelik özellikler ve kanıtlanmış dayanıklılıkla bir araya getiriyor. Askeri sınıf bileşenler, gelişmiş güç çözümü ve kapsamlı soğutma sistemiyle donatılan bu anakart, oyun maratonları için kararlı ve sağlam performans sağlıyor. Yeni TUF Gaming logosunu taşıyan TUF Gaming B560M-E, taşıdığı sade geometrik tasarım çizgileriyle TUF Gaming serisini tanımlayan güvenilirliği ve kararlılığı yansıtıyor.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 


TUF GAMING B560M-E

 

SAĞLAM PERFORMANS

11. ve 10. nesil Intel® işlemcilerini besleyen gelişmiş güç dağıtımı ve kapsamlı soğutma seçeneklerinin yanı sıra daha hızlı belleklere ve depolama çözümlerine destek veren TUF Gaming B560 serisi anakartlar çok çekirdekli oyun sisteminiz için mükemmel bir temel oluşturuyor.
 

GÜÇ TASARIMI

ÇOK KATMANLI PCB

6 Katmanlı PCB Tasarımı

Birden fazla PCB katmanıyla ısının kritik bileşenlerden uzaklaştırılması sayesinde işlemciyi standart hızların ötesine taşıma potansiyeline sahipsiniz.

 

 

TUF GAMING B560M-E

 

SİSTEM KARARLILIĞI

TUF BİLEŞENLER


TUF GAMING B560M-E

 

TUF BOBİNLER

Askeri sınıf sertifikalı TUF bobinleri, CPU'ya sağlam güç sağlayarak sistem kararlılığını artırıyor.

TUF KAPASİTÖRLER

ASUS'a özgü kapasitörler %20 daha yüksek sıcaklığa dayanır ve 5 kat daha uzun ömürlüdür.

TUF MOSFETLER

Daha düşük RDS(açık)* ile sertifikalı askeri sınıf MOSFET'ler.

*Daha düşük RDS(açık), daha iyi güç verimliliği ve daha düşük ısı üretimi sağlar.

DENETLEYİCİ

DIGI+ VRM

Endüstrinin en iyilerinden biri olan Digi+ VRM voltaj regülatör modülü (VRM), işlemciye her an akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.

 

 

TUF GAMING B560M-E

 

SOĞUTMA

DAHA SERİN TASARIM

1. VRM SOĞUTMA BLOĞU

Geniş ve büyük soğutma bloğunun sahip olduğu yüzey alanı, VRM ve bobini kaplayarak ısının daha iyi dağıtılmasını sağlıyor.

 

 

1. M.2 SOĞUTMA BLOĞU

Her bir esnek M.2 slotunun kendi özel soğutma bloğu bulunur. Böylece tüm M.2 SSD?ler en uygun çalışma sıcaklığında tutarlı performans ve güvenilirlik sunar.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

KAPSAMLI FAN KONTROLLERİ

TUF Gaming B560M-E; Fan Xpert 2+ aracı veya ödüllü ASUS UEFI BIOS ile kapsamlı fan kontrolleri sunuyor.

 

 

Birden fazla sıcaklık kaynağı

Her bir başlık, kullanıcı tarafından ayarlanabilen termal sensörleri takip etmek ve bunlara göre tepki vermek için kullanılabilir. İş yükü tabanlı bir soğutma sistemi oluşturmaya yarayan bu özellik Fan Xpert 2+ veya UEFI üzerinden kolayca yönetilebilir.??

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

4-pin PWM/DC fan

Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

Akıllı koruma

Özel bir entegre devre, fan başlıklarını fazla sıcaklık ve akıma karşı korur.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

BELLEK VE DEPOLAMA

PCIe 4.0 M.2 (64 Gbps?e kadar)


TUF GAMING B560M-E, inanılmaz performans artışı için esnek soğutma bloklu PCIe 4.0 M.2 desteğine sahiptir.
*Gerçek aktarım hızı teorik maksimum hızdan daha düşüktür.
**M.2_1, PCIe 4.0?ı destekler. M.2_2, PCIe 3.0?ı destekler.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

DRAM Hız Aşırtma Performansı

DDR4 OC 5000 MHz+

Anakartın iletken hatlarında yapılan yenilikler, en son Intel işlemcilerin bellek bant genişliğine sınırsız bir şekilde erişmesini sağlıyor. ASUS OptiMem II teknolojisi, geçişleri azaltmak için bellek sinyal hatlarını dikkatlice farklı PCB katmanlarına yerleştiriyor. Ayrıca, paraziti büyük oranda azaltmak için koruma bölgeleri de ekliyor.

 

 

Bellek Hızında İyileştirme

https://www.asusturkiye.com.tr/web/html/mb/intel/B560/img/TUF-GAMING-B560M-E/MEMORY_OC.jpg

 

 

BAĞLANTI SEÇENEKLERİ

 

USB 3.2 Gen 2 Type-A & Type-C

Arka paneldeki hızlı USB 3.2 Gen 1 Type-C bağlantısı ile geniş USB desteği birçok farklı çevre birimiyle bağlantı imkanı sağlıyor.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

Wi-Fi için V-M.2 Slot (Key E)

TUF GAMING B560M-E, bir M.2 Wi-Fi/Bluetooth modülü ile birlikte ağ çözümünüzü yükseltme esnekliği sağlayan dikey bir M.2 (Key E) yuvası ve ASUS'a özel Wi-Fi kart tutucu ile birlikte gelir.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

KOLAY PC TOPLAMA

TUF GAMING anakartlar, ilk kez sistem kuranların bile kolayca kurabileceği ve istediği gibi yapılandırabileceği şekilde tasarlandı. TUF GAMING Alliance ekosistemi uyumlu parça seçimini kolaylaştırıyor. Armoury Crate yazılımı ise tek bir arayüz üzerinden tüm sistem ayarlarını yapabilmeyi sağlıyor. TUF GAMING anakartlar hayalinizdeki oyun sistemini zahmetsizce kurmanız için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sunuyor.

 

 

 

TUF GAMING ALLIANCE

 

SİSTEMİNİZİ GÜVENLE KURUN

TUF GAMING Alliance; ASUS ve güvenilir PC bileşen markalarının çeşitli parçalar arasında uyumluluğu sağlamak için giriştikleri bir iş birliği. Bu parçalar arasında bilgisayar kasaları, güç kaynakları, işlemci soğutucuları, bellek kitleri ve daha fazlası yer alıyor. Eklenen yeni iş birlikleri ve bileşenlerle TUF Gaming Alliance daha güçlü bir şekilde büyümeye devam edecek.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

TUF KORUMASI

 

SAFESLOT CORE+


TUF GAMING B560M-E

 

ESD KORUMALARI

ESD Koruyucuları, +/- 10 kV hava deşarjı ve +/- 6 kV temas deşarjına kadar koruma sağlayarak bileşenlerin ömrünü uzatır. Bu da +/- 6 kV ve +/- 4 kV şeklindeki ilgili endüstri standartlarını büyük oranda geçiyor.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

USB BAĞLANTILARI

Yüzeye monte ve çift hatlı paketler için TVS diyotları.

 

 

 

 

 

TUF LANGUARD

Askeri sınıf bir yenilik olan TUF LANGuard, sinyal eşleşme teknolojisi ve yüzeye monte edilen üst düzey kapasitörlerle çıkışı artırarak anakartı yıldırım ve statik elektrik gibi durumlara karşı korur.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

DRAM YÜKSEK VOLTAJ KORUMASI

Dahili olarak bulunan sıfırlanabilir sigortalar yüksek akıma ve kısa devre hasarına karşı koruma sağlar. Bu koruma, giriş çıkış noktalarından DRAM'e kadar uzanarak sisteminizin ve bağlı cihazlarınızın çalışma ömrünü korur.

PASLANMAZ ÇELİK ARKA PANEL


TUF GAMING B560M-E

 


TUF GAMING anakartlardaki krom oksitle bağlanmış, aşınmaya dayanıklı paslanmaz çelik arka giriş çıkış panelleri geleneksel panellere kıyasla 3 kat daha uzun kullanım ömrüne sahip. Bu koruyucu özellik sayesinde TUF GAMING anakartlar 72 saatlik tuz püskürtme testinden geçmeyi başarırken, diğer markalar ancak 24 saatlik testi geçebiliyor.

KOLAY YAPILANDIRMA

 

ARMOURY CRATE

 


Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ürünleri tek bir noktadan kontrol etmek için tasarlandı. Armoury Crate, kullanışlı bir arayüz üzerinden sisteminizdeki tüm uyumlu cihazlar için RGB aydınlatma efektlerini kolayca kontrol etmenizi ve Aura Sync ile senkronize ederek tek tip ışık efektleri elde etmenizi sağlıyor. Kristal netliğinde oyun içi ses iletişimi için AI Gürültü Engelleyici Mikrofon işlevini de açabilirsiniz. Yazılım, sayıları gittikçe artan seçkin ürünler için ayar yapma olanağı da sunuyor. Klavye ve fare tercihleri, dizüstü bilgisayar için hız aşırtma ve fan hızları gibi özelliklerle sisteminizin görünümünü ve ayarlarını değiştirmek çok kolaylaşıyor. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, oyuncu topluluğu ile bağ kurmanız için haberler de paylaşıyor.
 

İKİ YÖNLÜ AI GÜRÜLTÜ ENGELLEME


TUF GAMING B560M-E

 

AURA SYNC


TUF GAMING B560M-E

 

SÜRÜCÜ & KILAVUZ İNDİRME


TUF GAMING B560M-E

 


TUF GAMING B560M-E

 

HESAP YÖNETİMİ


TUF GAMING B560M-E

 


TUF GAMING B560M-E

 

SÜRÜKLEYİCİ OYUN DENEYİMİ

TUF GAMING B560 serisi anakartlar, deneyiminizi geliştirecek uzun bir özellik listesi ile birlikte eksiksiz, yüksek performanslı bir oyun paketi sunuyor. Bu özellikler arasında; internet üzerinde daha akıcı oyun için ultra hızla ağ bağlantısı, FPS oyunları için özel konum ipuçları sunan net sesler ve bağlı aksesuarlarla senkronize olup size özel oyun atmosferini oluşturmanıza yardım eden dahili RGB aydınlatma bulunuyor.

 

 

 

AĞ BAĞLANTISI

 

ÖZEL 2.5 GIGABIT ETHERNET

 


Yerleşik 2.5 Gb Ethernet özelliği kablosuz bağlantınızı güçlendirerek standart Ethernet bağlantılarına kıyasla 2,5 kat artış sağlıyor, daha hızlı veri aktarımını, gecikmesiz oyun deneyimini ve yüksek çözünürlüklü video yayınını mümkün kılıyor.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

İKİ YÖNLÜ YAPAY ZEKA (AI) DESTEKLİ GÜRÜLTÜ ENGELLEME

Bu araç, devasa bir derin öğrenme veri tabanından yararlanarak mikrofondaki ve gelen sesteki arka plan gürültüsünü azaltıyor ve kullanıcının sesini koruyor. Dikkat dağıtıcı klavye ve mouse sesleri ve diğer ortam gürültüleri azaltılıyor. Böylece oyunlarda veya görüşmelerde hem sesiniz net bir şekilde duyuluyor hem de gelen sesleri tam olarak alabiliyorsunuz.

*3.5 mm kulaklık kullanırken bir adet ses ayırıcı (3,5 mm ses jakı Y kablosu) gereklidir.

 

500M

 

Derin Öğrenme

 

Ses

 

Giriş/Çıkış

 

Yüksek

 

Doğruluk

 

Minimal

 

Performans Etkisi

 

COD: MW - FPS (2560 x 1440)


TUF GAMING B560M-E
 

*Test Sistemi: İşlemci: 11.Nesil Intel Core Processor ; Anakart: ROG MAXIMUS XIII HERO; Ekran Kartı: NVIDIA RTX 3070; DRAM: G.SKILL F4-3200C16Q-32GVK; Güç Kaynağı: SUPER FLOWER 550W; HDD: ADATA SX910 SSD 128G; Soğutma: Enermax T.B.APOLLISH; Oyun: CALL OF DUTY: MODERN WARFARE ; İletişim Uygulaması: Discord (Uygulama içi gürültü engelleme efektleri devre dışı bırakılmıştır) ; Arkaplan gürültüsü: Klavye ile yazı yazma, mouse tıklaması, konuşan insanlar, çalan müzik
 

*Gerçek performans yapılandırmaya göre değişiklik gösterebilir

 

Farkı Duyun


TUF GAMING B560M-E

 

OYUNLAR İÇİN SES

 

DAHA İYİ SES EFEKTLERİ

 

OYUNCU KULAKLIKLARI İÇİN DTS CUSTOM

Yerleşik DTS® Custom sesler ile oyun becerinizi geliştirin. Stereo kulaklarda ses kaynağı konumlarını algılayabilmeniz için gelişmiş emülasyon teknikleri kullanan DTS® Custom, dahili ses standartlarını çok daha ileriye taşıyor. Farklı türler için belirlenmiş Açık Hava, Ses Alanı ve Taktiksel adlı üç ön ayar sayesinde her oyunda önemli avantajlar elde edeceksiniz.
 

 

AÇIK HAVA MODU

Sesler, oyun dünyasının açık dünyasının üzerinde dolaştığınızı hissetirecek şekilde ön taraftan gelir. MOBA, RTA, strateji ve spor oyunları için mükemmeldir!

 

SES ALANI MODU

MMO, RPG, aksiyon ve korku oyunları için ideal ses ayarı. Aksiyonun tam ortasında olduğunuzu hissedeceksiniz!

 

TAKTİKSEL MOD

 


Köşede bir düşman mı var? DTS Custom gizlenmeniz gereken oyunlarda ses detaylarını artırır, böylece her adımı duyup yerini tespit edebilirsiniz!
 

 

 

 

Aura Sync RGB Aydınlatma

 

RAKİPLERİ GÖLGEDE BIRAKIN


TUF GAMING B560M-E

 

İyi hazırlanmış bir sistem aynı derecede iyi bir dış görünümü hak eder. ASUS Aura, dahili RGB LED'ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Ve tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu donanımlar portföyüyle senkronize edilebilir.


TUF GAMING B560M-E

 

ADRESLENEBİLİR Gen 2 RGB BAŞLIK

Adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkları, ikinci nesil adreslenebilir RGB cihazlardaki LED sayısını tespit edebiliyor, böylece belirli cihazlara özel aydınlatma efektlerini yazılım ile otomatik olarak ayarlama olanağı sunuyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

ASUS Türkiye Garantili Ürün

 

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.

Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.

 

 


TUF GAMING B560M-E

 

Teknik Özellikler
ChipsetIntel B560
İşlemci Soket TipiSoket 1200
Ram TipiDDR4
Ram Hızı2133MHz
BoyutmATX
Ses7.1
MarkaAsus
İşlemci Soket MarkasıIntel
İşlemci Soket Tipi1200
ChipsetIntel B560
Ram Slot Sayısı4
Max Ram Desteği (GB)128
Ram TipiDDR4
Max Ram Frekans Hızı (Mhz)5000
Anakart BoyutmATX
USB 3.26
USB 3.1Yok
USB 3.0Yok
USB 2.07
PS/21
ESATA6
Com PortYok
BluetoothYok
D-SUBYok
DVIYok
HDMI1
DISPLAYPORT1
Mini DisplayportYok
LAN HIZI10/100/1000/2500 Mbps
LAN ÇIKIŞ SAYISIYok
WIRELESS LANYok
SES KANAL7.1
M.22
PCI-E 4.01
PCI-E 3.02
PCI-E 2.0Yok
PCI-E3
PCI-E X11
Diğer Özellikler
Stok KoduTUF GAMING B560M-E
MarkaAsus
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Garanti (Yıl)2
4711081174844

Ürün Etiketleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.