TESLİMAT BİLGİLERİ

Ürününüz {{teminsuresi}} gün içerisinde teslim edilir

{{garantisuresi}} YIL GARANTİ

Üretici/distribütör garantilidir.

14 GÜNDE İADE

Ürünü 14 gün içerisinde ücretsiz ve kolayca iade edebilirsiniz.

32,937
35,359

Asus TUF GAMING B550-PRO AMD B550 Soket AM4 DDR4 4600MHz 2xM.2 ATX Anakart

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

4.499,00 TL
6.309,00 TL
3.289,00 TL

TUF GAMING B550-PRO

Asus TUF GAMING B550-PRO AMD B550 Soket AM4 DDR4 4600MHz 2xM.2 ATX Anakart

 

  • AMD AM4 soket: Ryzen? 5000 Serisi / 4000 G-Serisi / 3000 Serisi Masaüstü işlemciler için hazır.
  • Gelişmiş güç çözümü: Alaşım Bobinler, askeri sınıf TUF bileşenler ve DIGI+ VRM ile maksimum dayanıklılık .
  • Gelişmiş güç çözümü: 12+2 DrMOS güç aşaması, 8+4 pin ProCool soketler, askeri sınıf TUF bileşenler ve Digi+ VRM ile maksimum dayanıklılık.
  • Kapsamlı soğutma: VRM soğutma bloğu, fansız PCH soğutma bloğu, Çift M.2 soğutma bloğu, hibrit fan başlıkları ve Fan Xpert 4 aracı.
  • Yeni nesil bağlantılar: PCIe 4.0 M.2, Ön Panel USB Type-C®, USB 3.2 Gen 2 Type-A ve Type-C® desteği.
  • Çevrim içi oyunlar için üretildi: 2.5 Gb Ethernet, TUF LANGuard ve Turbo LAN teknolojisi.
  • Realtek S1200A codec: Stereo çıkış için eşsiz 108 dB sinyal gürültü oranıyla net sesler ve 103 dB SNR giriş.
  • İki Yönlü AI Gürültü Engelleme: Kristal netliğinde oyun içi sesli iletişim sağlar.

 

DAYANIKLI, KARARLI, GÜVENİLİR

TUF GAMING B550-PRO, en yeni AMD platformunun en önemli unsurlarını alıp oyunlara yönelik özellikler ve kanıtlanmış dayanıklılıkla bir araya getiriyor. Askeri sınıf bileşenler, gelişmiş güç çözümü ve kapsamlı soğutma seçenekleriyle donatılan bu anakart, oyunlarda kararlı ve sağlam performans sağlıyor. TUF Gaming anakartıyla bir sistem kurduğunuzda TUF Gaming Alliance'tan da yararlanacaksınız. ASUS'un güvenilir sektör iş ortaklarıyla birlikte kurduğu TUF Gaming Alliance, bileşenlerden kasaya kadar tüm bileşenlerin estetik olarak birbirini tamamlayan, uyumlu bir şekilde olmasını ve sisteminizi daha kolay kurmanızı sağlıyor.
 

TUF GAMING B550-PRO

 


TUF GAMING B550-PRO

 

SAĞLAM PERFORMANS

En son AMD Ryzen işlemcilerini besleyen gelişmiş güç dağıtımı ve kapsamlı soğutma seçeneklerinin yanı sıra daha hızlı bellek çözümlerine destek veren TUF GAMING B550-PRO, çok çekirdekli oyun sisteminiz için mükemmel bir temel oluşturuyor.

 

 

GÜÇ TASARIMI

SÜRÜCÜ & MOSFET

DRMOS


TUF Gaming B550-PRO'nun yerleşik VRM'leri, yüksek ve düşük taraftaki MOSFET'leri ve sürücüleri tek bir pakette birleştirerek, Ryzen 5000 Serisi / 4000 G-Serisi / 3000 Serisi işlemcilerin talep ettiği güç ve verimliliği sağlayan 12+2 DrMOS güç aşamasını kullanır.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

STACK COOL 3+

2 onsluk bakır katmanlar, anakartı optimum çalışma sıcaklıklarında tutmak için ısıyı kritik bileşenlerden uzaklaştırır ve İşlemcileri stok hızlarının ötesine çıkarmak için daha fazla alan sağlar.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

GÜÇ BAĞLANTISI

PROCOOL Soket

İYİLEŞTİRİLMİŞ 8-PIN + 4-PIN BAĞLANTI

Üstün dayanıklılık


Sıcak noktaları ve konektör arızalarını önler.
Geleneksel güç girişleriyle karşılaştırıldığında, ProCool soketleri PSU güç hatları ile tam temas sağlamak için sağlam özelliklere sahip olacak şekilde üretilmiştir. Ortaya çıkan düşük empedans, sıcak noktaların ve konektör arızalarının önlenmesine yardımcı olur.
 

TUF GAMING B550-PRO

 

SİSTEM KARARLILIĞI

TUF BİLEŞENLER


TUF GAMING B550-PRO

 

DENETLEYİCİ

DIGI+ VRM


Endüstrinin en iyilerinden biri olan Digi+ VRM voltaj regülatör modülü (VRM), işlemciye her an akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.
*Modele göre değişkenlik gösterir. 
 

TUF GAMING B550-PRO

 

SOĞUTMA

DAHA SERİN TASARIM

1. VRM SOĞUTMA BLOĞU VE TERMAL DOLGU


Büyük boyutlu soğutma bloğu geniş yüzeyiyle VRM'i ve bobinleri kaplayarak ısı dağıtımını artırır.

Yüksek kaliteli termal dolgular; indüktör ve faz dizilimindeki ısıyı soğutma bloğuna iletir.

 

 

1. M.2 SOĞUTMA BLOĞU

M.2 soğutma bloğu, M.2 SSD'yi optimum çalışma sıcaklığında tutarak, stabil performans vermesini ve sorunsuz çalışmasını sağlıyor.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

KAPSAMLI FAN KONTROLLERİ

TUF Gaming B550-PRO; Fan Xpert 4 aracı veya ödüllü ASUS UEFI BIOS ile kapsamlı fan kontrolleri sunuyor.

 

 

Birden fazla sıcaklık kaynağı

Her bir başlık, kullanıcı tarafından ayarlanabilen termal sensörleri takip etmek ve bunlara göre tepki vermek için kullanılabilir. İş yükü tabanlı bir soğutma sistemi oluşturmaya yarayan bu özellik Fan Xpert 4 veya UEFI üzerinden kolayca yönetilebilir.?

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

AiO su soğutma seti

Entegre AiO sistemi; PWM veya DC su pompalarını kontrol imkanı sunarak özel ve bağımsız soğutma sistemleri için mükemmel çözüm sunuyor.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

4-pin PWM/DC fan

Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

Akıllı koruma

Özel bir entegre devre, fan başlıklarını fazla sıcaklık ve akıma karşı korur.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

DEPOLAMA

PCIe 4.0 M.2 (64 Gbps'E KADAR)


TUF Gaming B550 serisi anakartlar, PCIe 4.0 M.2 yuvası desteği sayesinde NVMe SSD RAID yapılandırmasını kullanarak inanılmaz performans artışı sağlar. 3.Nesil AMD Ryzen platformunda en yüksek veri aktarım hızlarının keyfini çıkarmak için PCIe 4.0 depolama cihazıyla bir RAID yapılandırması oluşturun.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

BAĞLANTI SEÇENEKLERİ

USB 3.2 Gen 2 Type-A & Type-C


Uyumlu kasalarda arka panele yerleştirilebilen hızlı USB 3.2 Gen 2 özellikli USB Type-A ve Type-C bağlantısının da yer aldığı birçok USB girişiyle, oyun sistemlerinde çok sayıda çevre birimi kullanmak mümkün.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

Thunderbolt 3 DESTEĞİ

Entegre Thunderbolt 3 başlığı toplam 40 Gbps arayüz bant genişliği sağlıyor. Tek bir Thubderbolt 3 girişi papatya dizilimiyle altı adede kadar cihaza destek veriyor ve 100 watt güçle hızlı şarj imkanı sunuyor.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

KOLAY PC TOPLAMA


TUF Gaming anakartlar, ilk kez sistem kuranların bile kolayca kurabileceği ve istediği gibi yapılandırabileceği şekilde tasarlandı. TUF Gaming Alliance ekosistemi uyumlu parça seçimini kolaylaştırıyor. Armoury Crate yazılımı ise tek bir arayüz üzerinden tüm sistem ayarlarını yapabilmeyi sağlıyor. TUF Gaming anakartlar hayalinizdeki oyun sistemini zahmetsizce kurmanız için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sunuyor.

 

 

TUF GAMING ALLIANCE

SİSTEMİNİZİ GÜVENLE KURUN


TUF Gaming Alliance; ASUS ve güvenilir PC bileşen markalarının çeşitli parçalar arasında uyumluluğu sağlamak için giriştikleri bir iş birliği. Bu parçalar arasında bilgisayar kasaları, güç kaynakları, işlemci soğutucuları, bellek kitleri ve daha fazlası yer alıyor. Eklenen yeni iş birlikleri ve bileşenlerle TUF Gaming Alliance daha güçlü bir şekilde büyümeye devam edecek.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

TUF KORUMASI

SAFESLOT


TUF GAMING B550-PRO

 


PCIe yuvasının ASUS tarafından yeniden icat edilmiş hali olan SafeSlot, kartın yerinden çıkmasını ve kaymasını üstün bir şekilde önler. Güçlendirici metalle entegre ederek, çok daha sağlam bir slot elde etmek için yeni bir geçmeli kalıp süreci ile tek adımda üretilen SafeSlot Core+, ek lehim noktaları ile PCB'ye sıkı bir biçimde tutturulur.

 

 

ESD KORUMALARI

ESD Koruyucuları, +/- 10 kV hava deşarjı ve +/- 6 kV temas deşarjına kadar koruma sağlayarak bileşenlerin ömrünü uzatır. Bu da +/- 6 kV ve +/- 4 kV şeklindeki ilgili endüstri standartlarını büyük oranda geçiyor.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

KLAVYE VE MOUSE KONEKTÖRLERİ

Devre üzerinde ek ESD geçici voltaj bastırma.

 

 

EKRAN KARTI KORUMASI

VGA görüntü çıkış işlevselliğini korumak için devre üzerinde ek ESD TVS diyotları.

 

 

USB KONEKTÖRLERİ

Yüzeye montaj ve çift sıralı paket için TVS diyot.

 

 

TUF LANGUARD

Askeri sınıf bir yenilik olan TUF LANGuard, sinyal eşleşme teknolojisi ve yüzeye monte edilen üst düzey kapasitörlerle çıkışı artırarak anakartı yıldırım ve statik elektrik gibi durumlara karşı korur.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

DRAM YÜKSEK VOLTAJ KORUMASI

Dahili olarak bulunan sıfırlanabilir sigortalar yüksek akıma ve kısa devre hasarına karşı koruma sağlar. Bu koruma, giriş çıkış noktalarından DRAM'e kadar uzanarak sisteminizin ve bağlı cihazlarınızın çalışma ömrünü korur.

 

 

PASLANMAZ ÇELİK ARKA PANEL


TUF GAMING B550-PRO

 


TUF Gaming anakartlardaki krom oksitle bağlanmış, aşınmaya dayanıklı paslanmaz çelik arka giriş çıkış panelleri geleneksel panellere kıyasla 3 kat daha uzun kullanım ömrüne sahip. Bu koruyucu özellik sayesinde TUF Gaming anakartlar 72 saatlik tuz püskürtme testinden geçmeyi başarırken, diğer markalar ancak 24 saatlik testi geçebiliyor.

 

 

KOLAY YAPILANDIRMA

BIOS FLASHBACK

BIOS Flashback, (UEFI) BIOS güncellemenin en güvenli ve kolay yolu. BIOS (UEFI) dosyasını FAT32 biçimli bir USB belleğe atın, USB BIOS Flashback girişine takın ve düğmeye basın. Bellek veya işlemci olmadan bile güncelleme yapabilirsiniz.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

ARMOURY CRATE

Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ürünleri tek bir noktadan kontrol etmek için tasarlandı. Armoury Crate, kullanışlı bir arayüz üzerinden sisteminizdeki tüm uyumlu cihazlar için RGB aydınlatma efektlerini kolayca kontrol etmenizi ve Aura Sync ile senkronize ederek tek tip ışık efektleri elde etmenizi sağlıyor. Kristal netliğinde oyun içi ses iletişimi için AI Gürültü Engelleyici Mikrofon işlevini de açabilirsiniz. Yazılım, sayıları gittikçe artan seçkin ürünler için ayar yapma olanağı da sunuyor. Klavye ve fare tercihleri, dizüstü bilgisayar için hız aşırtma ve fan hızları gibi özelliklerle sisteminizin görünümünü ve ayarlarını değiştirmek çok kolaylaşıyor. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, oyuncu topluluğu ile bağ kurmanız için haberler de paylaşıyor.

 

 

AI GÜRÜLTÜ ENGELLEME


TUF GAMING B550-PRO

 

AURA SYNC


TUF GAMING B550-PRO

 

SÜRÜCÜ & KILAVUZ İNDİRME


TUF GAMING B550-PRO

 


TUF GAMING B550-PRO

 

HESAP YÖNETİMİ


TUF GAMING B550-PRO

 


TUF GAMING B550-PRO

 

SÜRÜKLEYİCİ OYUN DENEYİMİ

TUF Gaming B550-PRO, deneyiminizi geliştirecek uzun bir özellik listesi ile birlikte eksiksiz, yüksek performanslı bir oyun paketi sunuyor. Bu özellikler arasında; internet üzerinde daha akıcı oyun için ultra hızla ağ bağlantısı, FPS oyunları için özel konum ipuçları sunan net sesler ve bağlı aksesuarlarla senkronize olup size özel oyun atmosferini oluşturmanıza yardım eden dahili RGB aydınlatma bulunuyor.

 

 

AĞ BAĞLANTISI

ÖZEL 2.5 GIGABIT ETHERNET


Yerleşik 2.5 Gb Ethernet özelliği kablosuz bağlantınızı güçlendirerek standart Ethernet bağlantılarına kıyasla 2,5 kat artış sağlıyor, daha hızlı veri aktarımını, gecikmesiz oyun deneyimini ve yüksek çözünürlüklü video yayınını mümkün kılıyor

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

TURBO LAN

VERİ PAKETİ ÖNCELİKLERİNİ AYARLAYAN AĞ OPTİMİZASYON YAZILIMI


Turbo LAN, cFosSpeed trafik düzenleme teknolojisiyle gecikmeleri daha fazla azaltır ve kullanımı kolay bir arayüz sunar.

 

 

TUF GAMING B550-PRO

 

1. TEK TIKLA TURBO

Tek bir tıklamayla ağ iletim önceliğini ayarlayın!

 

 

2. OTOMATİK OYUN TESPİTİ

Turbo Lan sistemdeki her oyunu algılar ve otomatik olarak listeye ekler.

 

 


AI Gürültü Engelleyici Mikrofon

 

 

İKİ YÖNLÜ AI GÜRÜLTÜ ENGELLEYİCİ MİKROFON


Yalnızca ASUS anakartlarda bulunan yapay zeka (AI) destekli gürültü engelleme özelliğine sahip mikrofonlar 3,5 mm, USB veya Bluetooth ile bağlanabiliyor. Çok geniş bir makine öğrenimi veri tabanından yararlanan bu araç; klavye ve mouse sesleriyle birlikte çevreden gelen diğer gürültüleri ortadan kaldırarak yalnızca kendi konuşma sesinizin kalmasını sağlıyor. İşlemciye fazla yük bindirmeyen bu özellik oyun performansına minimum etki ediyor.

 

 

3DMARK - FPS (2560X1440)


TUF GAMING B550-PRO

 

FARKI DUYUN

Test sistemi: İşlemci: AMD Ryzen 5 3600x; Anakart: ROG STRIX B550-I GAMING; Ekran kartı: NVIDIA RTX 2060-O6G; DRAM: Hynix 2666 16GB; Güç kaynağı: Seasonic 430W; HDD: Seagate M.2 NVME 2TB; Soğutma: Enermax T.B.APOLLISH; İletişim uygulaması: Discord (uygulama içi gürültü engelleme özellikleri devre dışıdır) ; Arka plan gürültüsü: Klavye tuş sesi, mouse tıklaması, insan konuşması ve müzik oynatımı *Gerçek performans sisteme göre değişiklik gösterir.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

OYUNLAR İÇİN SES

ÖZEL REALTEK CODEC

Realtek S1200A


TUF GAMING B550-PRO

 

SİNYAL-GÜRÜLTÜ ORANI

NET SESLER


Realtek ile birlikte TUF Gaming B550 serisi anakartlar için geliştirilen bu benzersiz ses codec'i, stereo çıkış için 108 dB sinyal gürültü oranı ve hat girişi için 103 dB SNR ile net ve kaliteli sesler oluşturur.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

GAMING KULAKLIKLAR İÇİN DTS Custom

Yerleşik DTS Custom sesler ile oyun becerinizi geliştirin. Stereo kulaklarda ses kaynağı konumlarını algılayabilmeniz için gelişmiş emülasyon teknikleri kullanan DTS® Custom, dahili ses standartlarını çok daha ileriye taşıyor. Farklı türler için belirlenmiş Açık Hava, Ses Alanı ve Taktiksel adlı üç ön ayar sayesinde her oyunda önemli avantajlar elde edeceksiniz.

 

 

AÇIK HAVA MODU

Sesler, oyun dünyasının açık dünyasının üzerinde dolaştığınızı hissetirecek şekilde ön taraftan gelir. MOBA, RTA, strateji ve spor oyunları için mükemmeldir!

 

 

SES ALANI MODU

MMO, RPG, aksiyon ve korku oyunları için ideal ses ayarı. Aksiyonun tam ortasında olduğunuzu hissedeceksiniz!

 

 

TAKTİKSEL MOD

Köşede bir düşman mı var? DTS Custom gizlenmeniz gereken oyunlarda ses detaylarını artırır, böylece her adımı duyup yerini tespit edebilirsiniz!

 

 

Aura Sync RGB Aydınlatma

RAKİPLERİ GÖLGEDE BIRAKIN


TUF GAMING B550-PRO

 


İyi hazırlanmış bir sistem aynı derecede iyi bir dış görünümü hak eder. ASUS Aura, dahili RGB LED'ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Ve tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu donanımlar portföyüyle senkronize edilebilir.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

ADRESLENEBİLİR Gen 2 RGB BAŞLIK

Adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkları, ikinci nesil adreslenebilir RGB cihazlardaki LED sayısını tespit edebiliyor, böylece belirli cihazlara özel aydınlatma efektlerini yazılım ile otomatik olarak ayarlama olanağı sunuyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 


TUF GAMING B550-PRO

 

ASUS Türkiye Garantili Ürün


Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.

 

 


TUF GAMING B550-PRO

 

Teknik Özellikler
ChipsetAMD B550
İşlemci Soket TipiAM4
Ram TipiDDR4
Ram Hızı2133MHz
BoyutATX
Ses7.1
MarkaAsus
İşlemci Soket MarkasıAMD
İşlemci Soket TipiAM4
ChipsetAMD B550
Ram Slot Sayısı4
Max Ram Desteği (GB)128
Ram TipiDDR4
Max Ram Frekans Hızı (Mhz)4600
Anakart BoyutATX
USB 3.27
USB 3.1Yok
USB 3.0Yok
USB 2.04
PS/2Yok
ESATA6
Com PortYok
D-SUBYok
DVIYok
HDMI1
DISPLAYPORT1
Mini DisplayportYok
LAN HIZI10/100/1000/2500 Mbps
LAN ÇIKIŞ SAYISI1
SES KANAL7.1
M.22
Diğer Özellikler
Stok KoduTUF GAMING B550-PRO
MarkaAsus
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Garanti (Yıl)2
4711081033721

Ürün Etiketleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.