TESLİMAT BİLGİLERİ

Ürününüz {{teminsuresi}} gün içerisinde teslim edilir

{{garantisuresi}} YIL GARANTİ

Üretici/distribütör garantilidir.

14 GÜNDE İADE

Ürünü 14 gün içerisinde ücretsiz ve kolayca iade edebilirsiniz.

32,001
34,805

Asus ROG CROSSHAIR VIII FORMULA AMD X570 AM4 DDR4 4800MHz 2xM.2 ATX Anakart

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

3.899,00 TL
4.079,00 TL
9.759,00 TL

ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

Asus ROG CROSSHAIR VIII FORMULA AMD X570 AM4 DDR4 4800MHz 2xM.2 ATX Anakart

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

PCIe 4.0, dahili Wi-Fi 6 (802.11ax), 5 Gbps LAN, USB 3.2, SATA, M.2, ASUS NODE ve Aura Sync RGB aydınlatma özelliklerine sahip AMD X570 ATX oyuncu anakartı

  • AMD AM4 soket: AMD Ryzen? 5000 Serisi/ 4000 G Serisi/ 3000 Serisi/ 3000 G Serisi/ 2000 Serisi/ 2000 G Serisi masaüstü işlemciler için hazır; ayrıca iki adede kadar M.2 sürücüsünü destekler ve bağlantı ve hızı en üst düzeye çıkarmak için USB 3.2Gen 2 ve AMDStoreMI özelliklerine sahiptir.
  • Kapsamlı termal tasarım: Entegre Crosschill EK III, aktif PCH soğutma bloğu, M.2 alüminyum soğutma bloğu ve ROG Cooling Zone.
  • Yüksek performanslı ağ bağlantısı: MU-MIMO destekli Wi-Fi 6 (802.11ax) desteği, Aquantia ve Intel?den 5G ve Gigabit Ethernet. Her biri ASUS LANGuard korumasına ve GameFirst V yazılım desteğine sahip.
  • 5-Yönlü Optimizasyon: Bilgisayarınız için özel olarak belirlenmiş hız aşırtma ve soğutma profilleriyle sistem genelinde otomatik ayar imkanı.
  • Kendi Sistemini Kurmak İsteyenlere Yönelik Tasarım: Maksimum dayanıklılık için önceden monte edilmiş giriş çıkış kalkanı, ASUS SafeSlot, BIOS flashback ve üst düzey bileşenler.
  • Benzersiz kişiselleştirme olanakları: RBG başlıkları ve Gen.2 adreslenebilir başlıklarla birlikte ASUS?a özgü Aura Sync RGB aydınlatma.
  • Endüstri lideri ROG ses özellikleri: Japon üretimi kapasitörlerle desteklenen üst sınıf ses performansı için SupremeFX S1220 ve ESS® ES9023P.


  •  
ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

Teknik Özelliklere Genel Bakış


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

CROSSCHILL EK III


CrossChill EK III hem hava hem de suyla soğutma sağlıyor. Yeniden tasarlanan soğutma kanalları daha geniş bakır alan sunarak suyla soğutmada MOSFET sıcaklıklarını 29,3°C düşürebiliyor. Standart G1/4? vidalı montaj parçaları sayesinde CrossChill EK III mevcut sistemlere kolayca takılabiliyor. Böylece verimli ve sessiz soğutma imkanından en az çabayla yararlanabiliyorsunuz.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

Kapsamlı Soğutma Alanı


ROG Crosshair VIII Formula; Fan Xpert 4 veya UEFI BIOS üzerinden yapılan, bugüne kadarki en kapsamlı soğutma seçeneklerine sahiptir.

 

 

Soğutma Blokları


Soğutma blokları, anakartların en önemli parçaları arasındadır. Kritik bölgelerdeki ısıyı çeken bu parçalar, bileşenlerin fazla ısınarak performanslarının azalmasını önler. VRM, PCH ve M.2 soğutma bloklarına sahip olan ROG Crosshair VIII Formula, sınırları zorladığınızda bile verimli ve kararlı çalışır.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

CROSSCHİLL EK III


EKWB ile birlikte tasarlanıp geliştirilen CrossChill EK III hibrit soğutma sistemi, hava veya sıvı soğutma seçenekleriyle 29,3 ?C'ye kadar daha düşük sıcaklıklar sunarak anakart MOSFET'ini üst seviye hız aşırtmalara dayanacak şekilde serin tutar.

 

 

M.2 SOĞUTMA BLOĞU


ROG Crosshair VIII Formula'da SSD'nizi serin tutan bir M.2 soğutma bloğu bulunur. Isıyı M.2 bölgesinden etkin bir şekilde uzaklaştıran anakart, sürücüler ısındığında yaşanabilecek performans düşüşü ihtimalini en aza indirir.

 

 

ACTİVE PCH SOĞUTMA BLOĞU


PCIe 4.0 ile iki kat bant genişliği sunan X570 platformu, kendinden önce gelen X470'e göre çok daha yüksek termal performans elde eder. Kendine özel bir fanı bulunan PCH soğutma bloğu, sürekli veri aktarımı olduğunda performansı azaltabilecek sıcaklık etkisini verimli bir şekilde azaltır.

 

 

Ezber Bozan Güç Tasarımı


Çok çekirdekli işlemcilerin etkileyici işlem gücü, devasa akım değişimlerine anında tepki veren bir güç devresi gerektiriyor. Stratejik olarak eşleştirilen 16 güç aşamasına sahip olan Formula'nın VRM'i tüm çalışma koşullarında her türlü iş yüküne hazır olacak şekilde tasarlandı.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

8-PIN PROCOOL II GÜÇ BAĞLANTILARI


ProCool II bağlantıları EPS 12V güç hatlarına sıkı ve güvenilir bağlantı sağlıyor.

 

 

POWIRSTAGE® MOSFET'LER


VRM, her biri 60 amper kapasiteli 16 adet IR3555 PowIRstage'den oluşur.

 

 

MICROFINE ALAŞIM BOBİNLER


Her bir PowIRstage'e 45 amper kapasiteli, yüksek oranda geçirgen alaşım bobinler eşlik ediyor.

 

 

10K JAPON ÜRETİMİ SİYAH METAL KAPASİTÖRLER


Yüksek çalışma sıcaklıklarına binlerce saat dayanabilen katı polimer kapasitörler giriş ve çıkış filtrelemesi yapıyor.

 

 

Geleneksel anakart tasarımları en uygun geçici tepkiyi sağlayan devre topolojilerini uygulamadan bileşen özelliklerine odaklanıyor. Eşleştirilmiş PowIRstage'lerden yararlanarak her fazdaki akımı iki katına çıkaran ve yük değişimlerine hızla müdahale eden Formula, endüstride ezberleri bozuyor.

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

Doğru Voltaj Takibi


Geleneksel anakartlar tek bir noktadan voltaj tespiti yapar. Çok ideal olmayan bu yöntem, işlemciye sağlanan voltaj ile yazılımın gösterdiği voltaj arasında fark olmasına yol açar. Çok yönlü algılama devresine sahip olan Formula, voltaj takibini daha doğru yaparak hız aşırtma ve ayar yapmayı kolaylaştırır.?

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

CPU Performans Artışı


Akıllı bir dahili mikro kontrolücü olan TurboV İşlem Birimi (TPU), voltaja ince ayar yapma, sistem verilerini izleme ve hız aşırtma değerlerini düzenleme gibi bir dizi sistem ayarı seçeneği sunar.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

Çok Yönlü Enerji Verimliliği


Energy Processing Unit (EPU) ile sisteminizde güç tasarrufu yapmanın keyfini çıkarın. EPU, güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eder ve Dışarıda modu sayesinde tasarrufu en üst düzeye çıkarır. Bu akıllı modda, kullanılmayan giriş/çıkış kontrolcüleri kapatılarak üst düzey enerji tasarrufu sağlanan bir senaryo oluşturulur.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

Hava veya Sıvı Soğutma için Esnek Kontroller


ROG Maximus XI Hero ile Fan Expert 4 veya ödüllü UEFI üzerinden fanlar, su pompaları ve hatta hepsi-bir-arada (AIO) soğutucular üzerinde kapsamlı kontrole sahipsiniz. İster hava ister suyla soğutma yapın Auto-Tuning modu tüm paramatreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Tüm fan hızlarını varsayılan en düşük seviyenin de altına taşıyan Aşırı Sessiz modu ise hafif görevlerle ilgilenirken sisteminizin fısıltı düzeyinde ses çıkarmasını sağlar.?

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

Hassas Dijital Güç Kontrolü


Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), frekansı ve güç verimliliği ayarlarını değiştirerek voltaj düşmesine karşı gerçek zamanlı kontrol sunar ve üstün kararlılık ve performans için CPU voltajına ince ayar yapmanızı sağlar.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

Turbo App


AMD işlemcilerinde her çekirdeğe ayrı ayar yapılabiliyor. ASUS Turbo uygulaması bu özellikten faydalanarak uygulamaları belli işlemci çekirdeklerine atamanızı sağlar ve işlem gücünü öncelikle en çok gereken yere aktarır.?

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

WIFI 6 (AX200)


ROG Crosshair VIII Formula, üstün kablosuz ağ hızları, gelişmiş ağ kapasitesi ve yoğun Wi-Fi ortamlarında bile kablosuz bağlantı rahatlığı ile olağanüstü çevrimiçi oyun deneyimi için daha iyi performans sunan yerleşik Wi-Fi 6 (802.11ax) desteği ile birlikte geliyor.

 

 

5GBPS DAHİLİ ETHERNET


Sınırları zorlayan uzman kullanıcıların ve içerik yaratıcılarının zorlu gereksinimleri için tasarlanan 5Gbps Ethernet, sizi ev ağının yeni bir çağına sokuyor. Standart gigabit Ethernet'in 5 katına varan bant genişliğiyle, sıkıştırılmamış 4K UHD videolar, her zamankinden daha hızlı olan yedeklemeler ve dosya aktarımlarından zevk alacaksınız. Formula, maksimum esneklik için daha hızlı ağlara geçmenizi sağlayan orta düzey 2.5Gbps bağlantıyı destekler. İhtiyaçlarınızı karşılayan bant genişliğini seçin ve her hızda ultra düşük gecikme süresinin keyfini çıkarın.

 

 

INTEL ETHERNET


Intel® Ethernet'e (I211-AT) sahip olan ROG Crosshair VIII Formula, ağınız ile dış dünya arasındaki veri alışverişinin hızlı ve akıcı olmasını sağlıyor. Intel LAN, CPU kullanımını azaltıp TCP ve UDP çıkışını artırarak daha fazla işlem gücü kalmasını sağlıyor.?

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

SupremeFX


SupremeFX ses teknolojisiyle sesleri derinlemesine hissedin. S1220 codec'i kullanan SupremeFX entegre ses çözümü, düz bir frekans tepkisi sağlamak ve nötr, detaylı bir ses imzası için geliştirildi. Ses saflığının mükemmel bir şekilde korunması için, ön paneldeki çıkış çift op amplifikatörle çalışıyor. Bu sayede, sanal dünyaların ölçeğini tam olarak yansıtan sesleri kulaklıklarınızdan duyabiliyorsunuz.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

S1220 CODEC


10 DAC kanalı, eş zamanlı 7.1 kanal oynatma, bağımsız 2.0 kanal, ön paneldeki çıkışlara çoklu stereo yayın

 

 

ESS®ES9023P


ES9023P dijital-analog dönüştürücü, ön panelde -94 dB THD sunabilen üst düzey ses netliği için mükemmel bir denge kuruyor.

 

 

NİCHİCON BAŞLIKLAR


Japon üretimi yüksek kaliteli bileşenler, inanılmaz derecede net ve gerçekçi, sıcak ve doğal sesler meydana getiriyor.

 

 

ALTIN KAPLAMA SES JAKLARI


Güvenli bağlantı sağlamak için oksitlenmeyi önlüyor.

 

 

DEĞİŞKEN MOSFET'LER


Eşsiz tasarım sayesinde codec'in özdirenç algılama özelliği ön veya arka kulaklık çıkışlarına aktarılabilir.

 

 

SINIRSIZ AKTARIM HIZI


İnanılmaz performans artışı için NVMe SSD RAID desteğine ve 22110'a kadar çift PCIe 4.0 M.2 yuvalarına sahiptir. İki adede kadar PCIe 4.0 depolama cihazıyla bir RAID yapılandırması oluşturun ve 3. Nesil AMD Ryzen platformunda en hızlı veri aktarım hızına ulaşın.

 

 

AMD STOREMI


AMD StoreMI teknolojisi, sistem hızını iyileştirip açılış ve yazılım yükleme sürelerini azaltmak için sürücüleri hızlandıran bir yazılımdır. SSD'lerin performansını sabit disklerin uygun maliyeti ve kapasitesiyle bir araya getiren bu teknoloji, sık kullanılan verileri bu iş için özel olarak ayrılan bir SSD depolama alanına aktarır.?

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

ASUS NODE BAĞLANTI NOKTASI


ASUS'a özgü çift yönlü bir arayüz olan ASUS Node, ASUS anakartların diğer sistem bileşenleriyle iletişim kurmasını sağlayarak sistem toplayanlara bir dizi yeni özellik sunar.?

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

GAMEFIRST V Ağ Kontrolü


ROG'ye özgü GameFirst V aracı, internet üzerinden daha hızlı ve gecikmesiz oyun oynamak için ağ trafiğini ve bağlantınızı optimize ediyor. Maksimum kararlılık ve minimum parazit için en iyi Wi-Fi kanalını seçin, ağ geçitlerinizi bir araya toplayın ve bant genişliği harcayan uygulamaları görün. Hepsi anında kolayca ayar yapmanızı sağlayan kullanışlı bir arayüzde.

 

 

EXTREME Modu


Extreme Modu ağda oyun paketlerine öncelik vererek daha hızlı ve gecikmesiz çevrim içi oyun deneyimi sunuyor.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

Channel Switch


Channel Switch, Wi-Fi ağını tarayan ve yönlendiricinizde minimum parazit ve maksimum stabilite ile en iyi bağlantıyı sağlayan kanalı seçmenize yardımcı olan yepyeni bir GameFirst özelliğidir. Sonuç, gelişmiş bir çevrimiçi oyun oynama ve genel ağ oluşturma deneyimidir.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

SONIC STUDIO


Sonic Studio, VR başlıkları için HRFT (kafayla ilgili aktarım işlevi*) tabanlı sanal çevresel ses desteği sunuyor. Bu sayede sizi aksiyonun içine daha da fazla çeken sürükleyici bir ses deneyimi meydana geliyor. Kullanımı kolay Sonic Studio arayüzü ayrıca geniş EQ seçenekleri ve tek tıkla yapılan ön ayarlar sunarak kişisel tercihlerinize veya başlığınızın özelliklerine uygun ses ayarları yapmanızı sağlıyor.

 

 

SONIC STUDIO LINK


Yeni Sonic Studio Link şimdi tüm ses cihazlarınızda Sonic Studio efektlerini kullanma olanağı sunuyor. Sonic Studio Link düğmesine basın ve tüm ses oynatma cihazlarında efektlerin tadını çıkarın.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

Uygulamalara Özel Profiller


Farklı uygulamalara özel ses ayarları atayın. Böylece yaptığınız her şey tam da dinlemek istediğiniz şekilde ayarlanır.

 

 

SONIC STUDIO Sanal Mixer


Yayıncıların farklı uygulamalardaki ses giriş ve çıkışlarını birleştirmesine olanak veren bir sanal ses cihazı. Bu sanal cihaz sayesinde yayın yazılımı içinde sesinizi ve oyun içi sesleri bir araya getirebiliyorsunuz. Çeşitli ayar ve takip araçları ise daha üstün dijital kontrol sunuyor.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

Oyun Dünyanızı Genişletin


Ekran kartlarından monitörlere, farelerden klavyelere kadar değişen ROG bileşenleriyle kendinizi donatın ve birbirini tamamlayan estetik görünüm, kontrol ve uyumla oyunlarda seviye atlayın. ROG ekosistemi herhangi bir rakip markadan çok daha kapsamlıdır. Sisteminiz genişledikçe daha fazla seçeneğin tadını çıkarabilirsiniz.

 

 


ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

 

ARMOURY CRATE


Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ROG ürünleri üzerinde tek bir noktadan kontrol sunmak için tasarlandı. Armoury Crate, kullanışlı bir arayüz üzerinden sisteminizdeki tüm uyumlu cihazlar için RGB aydınlatma efektlerini kolayca kontrol etmenizi ve Aura Sync ile senkronize ederek tek tip ışık efektleri elde etmenizi sağlıyor. Yazılım, sayıları gittikçe artan ROG ürünleri için ayar yapma olanağı da sunuyor. Klavye ve fare tercihleri, dizüstü bilgisayar için hız aşrıtma ve fan hızları gibi özelliklerle sisteminizin görünümünü ve ayarlarını değiştirmek çok kolaylaşıyor. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, ROG oyuncu topluluğu ile bağ kurmanız için ROG haberleri de paylaşıyor.

 

 

RAMCACHE III


RAMCache milisaniyeleri mikrosaniyeler haline getirerek oyun yükleme sürelerini hızlandırıyor. En yeni NVM Express depolama seçenekleriyle tamamen uyumlu olan bu özellikteki benzersiz akıllı teknoloji, bir depolama cihazının tamamını ön belleğe alarak favori oyunların ve uygulamaların olağanüstü hızlarla açılmasını sağlıyor.

 

 

Akıllı Mod


Sistem kaynaklarınızdan en iyi şekilde faydalanmanız için tüm depolama cihazlarınızı otomatik olarak ön belleğe alır.

 

 

Gerçek Zamanlı Bilgi


Kullanışlı arayüzde anlık okuma/yazma hızları gibi gerçek zamanlı sürücü bilgileri gösteriliyor.

 

 

Durum Kontrolü


Ayrıca ilgili belleklerin durumu da hızla kontrol edilebiliyor.

 

 

ASUS Türkiye Garantili Ürün


Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.

Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

 

 

Diğer Özellikler
Stok KoduROG CROSSHAIR VIII FORMULA
MarkaAsus
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Garanti (Yıl)3
4718017386647

Ürün Etiketleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.